Birželio 13–15 dieną Parlamentinio demokratijos forumo (PDF) ekspertai, tarp kurių buvo ir Seimo nariai Domas Petrulis bei Agnė Bilotaitė, Tuniso politikos mokykloje dalijosi teorinėmis ir praktinėmis žiniomis, skatino jaunuosius politikos lyderius aktyviau dalyvauti politikoje, supažindino su pilietinės visuomenės ir demokratinės politinės sistemos koncepcijomis bei suteikė kitų praktinių žinių.
Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos bei Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto narys Domas Petrulis skaitė pranešimą „Pereinamojo laikotarpio teisingumas Lietuvoje“, jame pristatė Lietuvos patirtį 1989 m. priimant pilietybės įstatymą, 1992 m. – Lietuvos Respublikos Konstituciją ir teisinės sistemos reformą.
Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos ir Antikorupcijos komisijos narė Agnė Bilotaitė savo pranešime atkreipė dėmesį į Lietuvai aktualias pereinamojo laikotarpio teisingumo problemas – liustraciją, nacionalizuotos žemės grąžinimą, bausmių sovietinio teroro vykdytojams siekį. Pripažinta, kad šie klausimai Lietuvoje spręsti pavėluotai ir neefektyviai, o tai skatina nepasitikėjimą teismais ir valdymo institucijomis. Vis dėlto, parlamentarės teigimu, išspręsti šiuos klausimus būtina kuo greičiau, nes tik teisingumo jausmą atgavusi visuomenė gali įveikti susiskaldymą ir kartu veikti siekdama bendrų tikslų.
Tuniso politikos mokykla – tai antrus metus iš eilės vykstantis projektas, iš dalies finansuojamas Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos skirtomis lėšomis.
2012–2013 metais projektas įgyvendinamas bendradarbiaujant su Viduržemio jūros regiono ir tarptautinių studijų centru Tunise. Praėjusiais metais Tuniso politikos mokykloje PDF ekspertai dalijosi patirtimi apie Rytų ir Vidurio Europos šalių pereinamąjį į demokratiją laikotarpį, vietinės valdžios stiprinimą ir decentralizavimą bei pereinamojo laikotarpio teisingumą. Pradėti mokymai tęsiami ir šiais metais, detaliau nagrinėjant pereinamojo laikotarpio teisingumą. Mokymus planuojama tęsti ir ateityje, siekiant prisidėti prie demokratinių nuostatų įtvirtinimo formuojant demokratinę politinę kultūrą Tunise.
PDF buvo inicijuotas Lietuvai pirmininkaujant Demokratijų bendrijoms. 2010 metais, minint Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dvidešimtmetį, 43 parlamentarai iš 18 pasaulio valstybių pasirašė Vilniaus deklaraciją, įsipareigodami „dirbti kartu stiprinant demokratiją ten, kur ji silpna, ir skatinti ją netgi ten, kur ji turi gilias tradicijas, remti taiką, plėtrą ir žmogaus teises bei laisves, lyčių lygybę ir lygias galimybes savo šalyje ir visame pasaulyje“ (Vilniaus deklaracija, 2010 metai kovo 12 d.).