Tyrime dėl galimo informacijos nutekinimo specialiosios liudytojos statusą gavusiai prezidentės Dalios Grybauskaitės vyriausiajai patarėjai Daivai Ulbinaitei jis yra parankus, nes dažniausiai leidžia pridengti padarytą nusikalstamą veiką, mano Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė.
„Žinių radijuje“ klausiama, kaip vertina vykstantį slaptos informacijos nutekinimo tyrimą, Seimo pirmininkė pabrėžė, kad „specialusis liudytojas neprivalo sakyti tiesos“.
Paprašyta patikslinti savo žodžius, Seimo pirmininkė suabejojo, ar statusas, kuriuo, anot jos pačios, galima manipuliuoti, yra apskritai reikalingas.
„Specialaus liudytojo statusas yra tarpinis tarp įtariamojo ir liudytojo. (...) Manau, kad jis iš viso nereikalingas, ir jis yra visada, kiek tenka girdėti, naudojamas tarpinei priedangai“, – paaiškino L. Graužinienė.
LRT laidos „Dėmesio centre“ šaltinių duomenimis, prezidentės D. Grybauskaitės vyriausioji patarėja D. Ulbinaitė apklausta kaip specialioji liudytoja dėl galimo informacijos nutekinimo.
Kaip specialusis liudytojas asmuo gali būti apklausiamas, jeigu byloje yra duomenų apie tai, kad galimai buvo padaryta nusikalstama veika ir tą veiką galimai padarė konkretus asmuo, tačiau šių duomenų nepakanka, kad šiam asmeniui būtų suteiktas įtariamojo statusas.
Lapkričio 14 dieną Generalinė prokuratūra tvirtino gavusi duomenų, kurie leidžia konstatuoti, kaip įslaptinta informacija pateko į žiniasklaidos priemones ir kas iš valstybės tarnautojų tame dalyvavo, primena ELTA.
Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras Gintas Ivanauskas informavo, kad jo vadovaujamame ir Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) atliekamame ikiteisminiame tyrime dėl piktnaudžiavimo tarnyba ir valstybės paslapties atskleidimo įtarimai šiuo metu dar niekam nėra pateikti, tyrimas tęsiamas.
Eltos inf.