Rugsėjo 8 d. Vilniuje, ant Vilniaus gynybinės sienos bastėjos, dar vadinamos Barbakanu, kalno, vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami minėti Oršos mūšio pergalę. Prieš 505 metus tarp Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Maskvos didžiosios kunigaikštystės kariuomenių įvykusios ir lietuvių pergale pasibaigusios legendinės kovos atminimui rengiamos ginkluotės ekspozicijos, diskusijos, koncertai, aidės senovinių pabūklų salvės ir specialūs fejerverkai.
„Oršos mūšis atskleidė Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės karinį potencialą, išryškino karinio bendradarbiavimo su Lenkijos Karalyste perspektyvas ir buvo reikšmingas karo meno istorijai: jo metu pirmą kartą kartu kovėsi įvairios kariuomenės rūšys – kavalerija, pėstininkai ir artilerija – tai leido pasiekti reikšmingą tarptautinį rezonansą sukėlusią pergalę 1514 metais“, – sako krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, dalyvausiantis ir pasveikinsiantis susirinkusiuosius prie Barbakano minėti vienos didžiausių Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės ginklo pergalių prieš Maskvos kunigaikštystės kariuomenę.
Istoriniuose šaltiniuose apie 1514 m. rugsėjo 8 d. vykusį Oršo mūšį pabrėžiama, kad artilerija suvaidino esminį vaidmenį mūšio eigoje. Minint pergalę iš istorinių pabūklų bus atliktas 21 šūvis, o šiuolaikinės kariuomenės parodoje dominuos artileriniai pabūklai ir minosvaidžiai.
Prisimenant Lietuvos didžiųjų kunigaikščių iškilmingų įžygiuotuvių į Vilnių tradicijas, nuo Aušros vartų iki Barbakano kalno šventinę eiseną ves Lietuvos kariuomenės orkestras. Pergalei paminėti skirto renginio metu taip pat vyks diskusijos, gros Lietuvos kariuomenės orkestras, koncertuos grupės „Bix“ ir „Žalvarinis“, Krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendas su solistu Jurgiu Brūzga.
Oršos mūšio minėjimo programa, rugsėjo 8 d., Vilnius, Barbakano kalnas
16.00 - Renginio pradžia. Lietuvos kariuomenės šiuolaikinės ir istorinės ginkluotės ir technikos ekspozicija. Dalyvauja Kauno Vytauto Didžiojo karo muziejaus atstovai, Lietuvos kariuomenės Gedimino štabo batalionas, karo istorijos klubas „Viduramžių pasiuntiniai“
17.00 – 18.00 – Diskusijos scenoje. Dalyvauja žinomi visuomenininkai, istorikai
18.00 – Eisenos pradžia nuo Aušros vartų iki Barbakano kalno, groja Lietuvos kariuomenės orkestras
19.00 – Garbės sargybos kuopos parodomoji programa, sveikinimai, senovinių pabūklų salvės (Scena prie Barbakano)
19.30 – Koncertuoja KASP bigbendas su Jurgiu Brūzga
20.25 – Koncertuoja „Žalvarinis“
21.45 – Koncertuoja „BIX“
22.00 – Šventiniai fejerverkai
Šaltinis: KAM
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]