Šeši didžiausi JAV bankai – „JP Morgan Chase“, „Bank of America“, „Citigroup“, „Wells Fargo“, „Goldman Sachs“ ir „Morgan Stanley“ – nuo 2008 iki 2013 m. buvo priversti išleisti 103 mlrd. dolerių nuostoliams padengti ir ieškiniams sureguliuoti. Apie tai informuoja „Bloomberg“ atliktas tyrimas.
Atliekant šį tyrimą, buvo atsižvelgta į visas teismo išlaidas, įskaitant teisininkų paslaugų apmokėjimą ir kompensacijų išmokėjimą. Iš išmokėtų 103 mlrd. dolerių 56 mlrd. dolerių sudarė teismo išlaidos, o likusią dalį – kompensacijos investuotojams už klaidingas operacijas su hipotekos vertybiniais popieriais.
Didžiausių nuostolių patyrė bankai „JP Morgan“ ir „Bank of America“, jiems tenka iki 75 proc. išleistų lėšų. „JP Morgan“ buvo priverstas išleisti 21,3 mlrd. dolerių ir skirti dar per 8 mlrd. dolerių įvairioms kompensacijoms dėl neteisėtų operacijų su hipotekos vertybiniais popieriais.
„Bloomberg“ tyrimas parodė, kad bankų išlaidos teismų procesams ir kompensacijoms nuo 2012 m. pradžios išaugo 40 proc. Agentūros ekspertai tai sieja su tuo, kad gerokai padaugėjo priežiūros institucijų ir privačių asmenų pretenzijų.
103 mlrd. dolerių suma viršijo bendras visų šešių bankų pajamas, uždirbtas 2012 m., ir bendrus dividendus, išmokėtus per pastaruosius penkerius metus. 2012 m. šeši didžiausi JAV bankai iš viso uždirbo 59,5 mlrd. dolerių, o akcininkų išmokoms nuo 2007 m. buvo skirta 98,6 mlrd. dolerių.
Eltos inf.