Socialiniuose tinkluose migrantų krizės sukrėsti žmonės dažnai teigia nesuprantą, kodėl dėl šios problemos kaltinama Europa, nors ši ir prisidėjo bei prisideda prie NATO vykdytų ir vykdomų karinių operacijų Libijoje, Somalyje, Sirijoje ir kitur. Pabėgėlių nepriima turtingiausios arabų šalys ir Rusija.
Jungtinių Tautų Pabėgėlių agentūros (UNHCR) vadovas Antonijus Guteresas (António Guterres) rugsėjo 4 d. paskelbė, kad Europos Sąjunga imasi ypatingųjų priemonių, kad išspręstų dabartinę pabėgėlių ir migracijos krizę. „Europa susidūrė su didžiausiu pabėgėlių srautų per pastaruosius dešimtmečius. Daugiau kaip 300 tūkst. žmonių šiemet rizikavo savo gyvybe plaukdami per Viduržemio jūrą. Daugiau kaip 2600 neišgyveno, tarp jų buvo ir trejų metukų Ailanas, kurio nuotrauka sukrėtė pasaulio žmones. (...) Mes turime suvokti, kad tai pirmiausia yra pabėgėlių krizė, o ne tiesiog migracija. Daugelis šių žmonių atvyko iš karo zonų Sirijoje, Irake, Afganistane, kad išgelbėtų savo gyvybes. 9 iš 10 pabėgėlių yra iš karo zonų. (...) Negalime pamiršti, kad visos valstybės neša atsakomybę pagal tarptautinę teisę. Tačiau nė viena Europos šalis viena negali išspręsti šios problemos, todėl tai lemiama akimirka Europos Sąjungai. Dabar ji neturi kito pasirinkimo, tik mobilizuotis pilnu pajėgumu. Konkrečiai tai reiškia imtis neatidėliotinų ir drąsių priemonių, kad situacija būtų stabilizuota. (...) Europai tai yra tiesios akimirka, laikas dar kartą patvirtinti vertybes, kuriomis remiantis ji buvo pastatyta.“
Pasak „Amnesty International“, šešios Persijos įlankos arabų šalys – Kataras, Jungtiniai Arabų Emyratai, Saudo Arabija, Kuveitas, Omanas ir Bahreinas – nepriėmė nė vieno pabėgėlio iš Sirijos.
Kodėl šios arabų šalys tokios abejingos pabėgėliams? Saudo Arabija, Kuveitas, Kataras ir Juntiniai Arabų Emyratai dalyvauja Sirijos kare, remia teroristus.
Pabėgėlių nepasiūlė priimti ir Rusija.
95 proc. pabėgėlių iš Sirijos (3,8 mln.) regione priėmė penkios šalys: Turkija (1,6 mln.), Libanas (1,1 mln.), Jordanija (0,62 mln.), Irakas (0,23 mln.) ir Egiptas (0,14 mln.). Vien Turkija priėmė pabėgėlių dešimt kartų daugiau nei visos ES šalys per trejus metus.
Karas Sirijoje pražudė jau kelis šimtus tūkstančių žmonių, keliolika milijonų (apie 45 proc. šalies gyventojų) tapo benamiais, pabėgėliais.
Šaltinis: washingtonpost.com
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]