Daugelis iš mūsų ne kartą yra pasakę (arba girdėję), kad dėl skonio nesiginčijama. Kalbama, kad ir artimi žmonės turi skirtingus skonius, o kartu ir ne tokius panašius potraukius. Vis dėlto statistika dažnai tokius teiginius paneigia, rašo Forbes.
Populiari muzikos atpažinimo tarnyba Shazam per pastaruosius metus apdorojo apie 4 mlrd. užklausų. Daugiau nei 400 mln. vartotojų visame pasaulyje kasdien pateikia apie 15 mln. muzikinių kūrinių identifikacijų. Visa tai suteikia galybę duomenų apie muzikinius skonius, padeda sužinoti realų atlikėjų populiarumą ir suformuoti tikslią statistiką apie jų gerbėjus.
Užklausų identifikuoti muzikinį kūrinį kiekis leidžia kalbėti apie dainos potencialą. Galima skonį susieti su kitais parametrais – nuo lyties iki amžiaus bei atitinkamos melodijos transliavimo vietos.
Išrūšiavus naujienas galima rasti „forsuojamus hitus“ – muzikines kompozicijas, dažnai skambančias viešosiose vietose, tačiau žmonių retai atpažįstamas, nes patys žmonės savo noru jų neklauso. Norima muzika turėtų sukelti emocinį atgarsį, ir visai nebūtinai teigiamą.
Shazam viceprezidento Willo Millso teigimu, muzikos atpažinimo tarnyba padėjo naujiems atlikėjams išpopuliarėti:
„Shazam“ – vienas iš patikimiausių potencialaus hito indikatorių. Kiekvienais metais „Shazam“ leidžia gauti apie 300 mln. JAV dolerių iš muzikos pardavimų. Paprastai – su aiškiu nuokrypiu į naujų kompozicijų pusę.
Šiuo metu tarnyba stebi neįtikėtinai stiprias sąsajas su televizija. 85 % atvejų žmonės kreipiasi į Shazam, kad atpažintų muziką, naudojamą serialuose, įvairiuose TV šou, viktorinose, apdovanojimų ceremonijose. Ieškoma netgi reklaminių klipų melodijų. Pavyzdžiui, dažniausiai ieškotas Vance Joy kūrinys „Riptide“ iš kameros GoPro reklamos, o tai padėjo atlikėjams dar labiau išpopuliarėti.