„Nuo ko priklauso, ar priespauda liks? Nuo mūsų. (Bertoldas Brechtas)“. 2021 m. gruodžio 20 d.
2021 m. sausio 1 d. parašiau pirmąją Siaubiamiškio pasaką „Kaip Koronavirusas pavergė kitus virusus“. Dėl to beprotnamio, kurį mums visiems bando sukurti. Pasakojimo formą pasirinkti padėjo tai, kad 2020 m. Lietuvos rašytojų sąjungos nariui Vytautui Landsbergiui už siekį sukurti pasakų knygą „Siaubiamiškio pasakos“ Lietuvos kultūros taryba skyrė vieną iš 756 trijų mėnesių stipendijų karantino metu tinkamai save realizuoti negalintiems kultūros ir meno kūrėjams.
Nors ši knyga nepaskelbta, V. Landsbergis pagrįstai Lietuvą pavadino Siaubiamiškiu. Šių pasakų aktualumas tik didėja. Kiekviena pasaka, besibaigianti gėrio ir tiesos pergale, yra būtina mums visiems. Nors lietuviškos pasakos labai gūdžios...
Pirmąją Siaubiamiškio pasaką parašyti paskatino 2018 m. JAV sukurtas filmas „Spragtukas ir keturios karalystės“, kurioje ne visi net Haufmano pasakos šiuolaikiniai teigiami herojai iš tikrųjų yra teigiami. Besibaigiant dar vieneriems metams, išgirdome, kad „Spragtukas“ išvis tampa draudžiamu kūriniu. Pradžiai – Berlyne.
Lietuvoje vykstanti referendumo iniciatyva – tai dar viena „Spragtuko“ versija. Gan sudėtinga, kurioje nelengva susigaudyti, kas yra kas.
2020 m. gruodžio 23 d. Z. Vaišvilos spaudos konferencijoje Seime „Valstybė klimpsta į teisinį chaosą“ buvo pateikta informacija apie 2020 m. lapkričio 27 d. paskelbtą 22 šalių mokslininkų mokslinius tyrimus apibendrinantį straipsnį dėl PGR testų, naudojamų COVID-19 susirgimų nustatymams, kurių 97%, pagal tyrimų rezultatus, yra nepatikimi, o teigiamo atsakymo atveju būtini papildomi tyrimai.
Tokia ir PSO rekomendacija. Tačiau PGR - labai tinkamas įrankis visus Siaubiamiškio pasakų kraštus valdyti šiuo blefu. Šią spaudos konferencijos dalį paskelbė svetainė sapereaude.lt. „Nepriklausomi faktų tikrintojai“ delfi.lt paskelbė, kad tai yra „melagiena“ – „Pasidalijo melagienomis: tikina, kad testai COVID-19 nustatyti 97 proc. atvejų klysta“.
Tačiau PGR testais nustatomas ne tik SARS-CoV-2 virusas, bet visa klasė betakoronavirusų, taip pat ir peršalimą sukeliantys koronavirusai, kurie, anot nurodytų mokslininkų, taip pat yra betakoronavirusai. Todėl ir PSO nurodo, jog gavus teigiamą PGR testo rezultatą, SARS-CoV-2 viruso identifikavimui būtina atlikti paimto viruso izoliato pilną genomo skenavimą. Tas pats delfi.lt 2020-12-28 d. paskelbė LSMU prorektorės mokslui prof. Vaivos Lesauskaitės informaciją: „Šiandien jau esame ištyrę per 200 koronaviruso genomų. Įvertinti virusų variantai, išplitę Lietuvoje pavasarį, rudenį ir esantys dabar. Tai – plačiausios apimties tokio tipo tyrimas Baltijos šalyse. Paskutinio tyrimo rezultatais artimiausiu metu pasidalinsime tarptautinėje duomenų bazėje GISAID.“ Tad tuo metu Lietuvoje tebuvo 200 teigiamų patvirtintų SARS-CoV-2 viruso atvejų, kas yra nykstamai mažai, lyginant su oficialia šios ligos statistika šiame Siaubiamiškyje. Delfi.lt, kaip „nepriklausomi faktų tikrintojai“, turėtų būti atidesni – vienas jų straipsnis neturėtų prieštarauti kitam.
Lietuvos Vyriausybė, spjovusi į PSO rekomendacijas (beje, pagal mūsų įstatymus, privalomas vykdyti Lietuvoje), per metus laiko įsisiūbavo su šia veidmainyste, naudojama mums neskelbiamais tikslais. Net pati buvo išsigandusi ir susiruošusi spreukti. Nesąmonė po nesąmonės daromos, visų pirma, naudojant Koronaviruso pretekstą. Ir ši valdžia yra įtikėjusi, kad gali mus taip beatodairiškai mulkinti, net uždaryti į atskiras beprotnamio palatas, jomis darant net mūsų namus.
Tačiau mes įveikėme Tarybų valdžią, į beprotnamius kišusią atskirus valdantiesiems nepatogius asmenis. Įveikėme, nes mūsų – daug. Šiandien mus valdantieji nori ten sukišti visus jiems nepaklūstančius. Kaip tam atsispirti?
Sulaukęs 65-ių (valdžios nusivylimui, kad dar ne 95-ių, žr. nuotrauką), nevarginsiu šios Siaubiamiškio pasakos skaitytojų valdžios nesąmonių sąrašu, kurį sudaryti yra mūsų visų pareiga. Kaip kaltinamąjį aktą, kurį surašyti būtina, nes prokurorai kol kas jo nesurašo. Klausiate, ar pavyks? Pabandykime suvokti pirmojo ar antrojo pasaulinių karų šiurpą. Nežiūrint į tai, pirmojo pasaulinio karo liudininkas ir pjesių autorius Bertoldas Brechtas (1898-1956), rašęs mąstančią poeziją ir pjeses, mėgino mintimi aprėpti aplinkinį pasaulį ir parodyti, kad visuomenė yra „keistina ir pakeičiama“, siekė sukurti visuomenėje žmogiškus santykius. Štai Bertoldo Brechto eilėraštis ir mūsų šiandieniniam optimizmui - „Pagyrimas dialektikai“:
„Neteisybė vaikšto šiandien tvirtu žingsniu,
Prispaudėjai kuriasi tūkstančiams metų.
Prievarta teigia: kaip yra, taip ir liks.
Jokių balsų, išskyrus valdančiųjų balsą, O turgavietėse išnaudojimas garsiai pareiškia: Dar tik pradžia.
Tačiau daugelis engiamųjų ima kalbėti:
To, ko mes norim, nebus niekada.
Kas dar gyvas, nesakykite: Niekada!
Tai, kas tvirta – visai ne tvirta.
Kaip yra, taip neliks.
Kai valdantieji bus pakalbėję,
Valdomieji kalbės.
Kas drįsta sakyt: Niekada?
Nuo ko priklauso, ar priespauda liks? Nuo mūsų.
Nuo ko priklauso, ar ji bus įveikta? Taip pat nuo mūsų.
Kas pamintas, tegu pakyla!
Kas pralaimėjęs, tegu kovoja!
Kas besutramdys žmogų, supratusį savo būklę?
Nes tie, kas šiandien nugalėti, rytoj bus nugalėtojai.
Ir niekada pavirs: Jau šiandien!“
Eilėraštis „Pagyrimas dialektikai“, kurį šiandien galima būtų pavadinti ir „Himnu sveikam protui“, buvo parašytas, įsigalint Adolfo Hitlerio valdymui Vokietijoje. Šiandien Vokietijoje bando uždrausti „Spragtuką“. Lietuvoje „Spragtukas“ dar neuždraustas, nors Lietuvos Seimą valdantieji jau klusniai ieško net Šv. Kalėdų pakaitalo.
Negi mes taip nuolankiai sutiksime su šitais mus užvaldžiusiųjų išsidirbinėjimais, kurių sveiku protu jau nepaaiškinsi, Žmogau!?
Su artėjančiomis Šv. Kalėdomis!
Susiję:
Naujiena apie garsiuosius koronaviruso testus: informuoja profesorius Eduardas Vaitkus
Dėl koronaviruso testų mokslininkai atskleidė skandalingus faktus