2025 m. sausio 9 d.

 

Šiauliuose – nauja bažnyčia

6
Paskelbta: 2013-02-18 10:40 Autorius: Almantas Bružas / pilotas.lt
Numatomo sklypo planas.
Numatomo sklypo planas.

Švenčiausios Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo parapija Šiauliuose ir Lietuvos architektų sąjungos Šiaulių skyrius ką tik paskelbė Dievo Gailestingumo bažnyčios architektūrinės koncepcijos atvirą konkursą. Iš 4 dalių sudaryto sakralinio komplekso bendrasis plotas – iki 2 200 m², o jo projektinių pasiūlymų organizatoriai lauks iki gegužės 24 dienos.

Vertins mišri komisija

Pagrindinis paskelbtojo konkurso tikslas – išrinkti geriausią Švenčiausios Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo parapijos Dievo Gailestingumo bažnyčios architektūros koncepciją. Ši koncepcija turi atspindėti objekto integraciją į Šiaulių miesto Lieporių gyvenamojo rajono audinį, tinkamą mastelio parinkimą, modernios ir šiuolaikiškos architektūros tūrinį-erdvinį, planinį sprendimą, išlaikantį organišką ryšį su urbanistine aplinka ir gamtos elementų visuma. Pagal konkursą laimėjusią koncepciją bus rengiamas Dievo Gailestingumo bažnyčios techninis projektas.

Konkursinius darbus vertins mišri komisija: E.Alūza (Šiaulių vyskupijos kancleris, kunigas),V.Kadys (Švč. M.Marijos Nekaltojo Prasidėjimo parapijos klebonas, kunigas), R.Budrytė (Šiaulių miesto vyriausioji architektė), V.Levandauskas (VDU profesorius, architektas- menotyrininkas) ir dar 2 architektai. Vertinimo kriterijai: pastatų funkcionalumas, idėjos novatoriškumas, urbanistinė koncepcija, architektūrinės idėjos unikalumas, ekonominis pagrindimas. Pirmosios vietos laimėtojui bus skiriama 5 000 litų, antrosios – 3 000 litų, o trečiosios – 2 000 litų premijos.

Gali stovėti atskirai ar jungtis į kompleksą

Trikampiame sklype projektuojamą kompleksą sudaro bažnyčia, socialinių paslaugų centras, klebonija ir dviejų salių laidojimo namai. Konkurso sąlygų techninėje užduotyje numatyta, kad planuojama apie 700 m² ploto 180 sėdimų vietų bažnyčia turi atitikti Katalikų bažnyčios liturginių apeigų reikalavimus. Ji gali būti atskirai stovintis ar į bendrą kompleksą sujungtas pastatas, kurio vidaus erdvės kompozicija simetriška. Bažnyčia ar jos dalis turi būti perdengta kupolu, o altoriaus idėja – atitikti bažnyčios Dievo Gailestingumo titulą, vengiant natūralaus, tiesioginio apšvietimo šaltinio už altoriaus. Taip pat turi būti numatyta vieta varpams ar varpinė, vieta ar patalpa krikštyklai, suvenyrų krautuvėlė-knygynėlis. Apie 500 m² ploto socialinių paslaugų cente numatytos jaunimo, vaikų, turinčių negalią, apaštalavimo, katechetinio centro, šeimos centro, "Caritas", vaikų užimtumo ir kitos patalpos. Viso šio 4 dalių komplekso plotas neturėtų viršyti 2 200 m². Orientacinė projektuojamo komplekso kaina turėtų sudaryti ne daugiau kaip 8 mln. litų.

Konkurso dalyvio registracijos mokestis – 100 litų.

Susitikimas su konkurso dalyviais numatytas kovo 7 dieną 12 val. Švenčiausiosios Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo parapijoje (Šiauliai, Gegužių g. 57), o konkurso pasiūlymų tuo pačiu adresu bus laukiama nuo gegužės 24 dienos 15 val. Vertinimo komisijos posėdis numatytas birželio 12 dieną.

Parengta pagal Švenčiausiosios Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo parapijos informaciją.

www.pilotas.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
6. Sigita
(2013-02-19 09:54:31)
(89.12.147.80) Parašė:

Esu tikinti Dievą, bet man tik kyla toks "šventvagiškas" klausimas - o kodėl reikia dar vienos bažnyčios Šiauliuose? Ar jau tikintieji nebetelpa esančiose? Negi Šiauliuose išspręstos visos kitos problemos, kad beliko pastatyti dar vieną bažnyčią? Nuo Kryžių kalno šiaip taip atkratė, bet "dvasiški tėveliai" rankų nenuleidžia - naują biznio planą sukūrė.



5. you tube
(2013-02-18 20:44:32)
(86.38.183.144) Parašė:

Кем был ИИСУС на самом деле!



4. turintiems su kuo galvoti,pamastymui
(2013-02-18 15:05:49)
(78.58.115.71) Parašė:

Ko klausyti ir ką garbinti einate jūs į šventyklą? Ir kas patys gerbiamiausi žmonės joje? Rašto žinovai, fariziejai, šventeivos – visi jie, kurie buvo atėję pas mane, iš esmės yra vagys ir plėšikai. Ir dar blogiau, nes ne duoną ir ne auksą jūsų jie vagia, bet patį gyvenimą jūsų. Burna savo ir kalbomis garbina Dievą, širdis gi jų toli nuo Dievo yra. Ir panašūs jie į išpuoštus karstus, kurie iš išorės gražūs atrodo, o viduje pilni kaulų negyvų ir visokio purvo. Ir užveria tie veidmainiai žmogaus dangaus karalystę, nes patys į ją neišeina ir norinčių įeiti neleidžia. Ir mėgsta, kad žmonės vadintų juos „mokytojau, mokytojau“. O jūs nevadinkit jų mokytojais. Jie akli vadai aklųjų, o jei aklas veda aklą, tai abu įkris į duobę. Ir amžiais slepia jie raktus nuo tikrų žinių, pakeičia jas pusiau tiesa, kurią papuošia tiesos rūbu, o nuo to ji pavojingesne ir baisesne už melą tampa. Dievas netoli nuo kiekvieno iš mūsų. Bet neturite jūs manyti, kad rasite Jį aprašymuose ir vaizdiniuose įgavusiuose savo pavidalą iš meno ir išmastymo žmogiško, nes tada tarnausite kūriniui ir garbinsite kūrinį, vietoj Kūrėjo. Aukščiausiasis ne pastatytose šventyklose gyvena. Nereikalauja jis tarnystės rankų žmogaus, nes neturi Jis jokio trūkumo. Dangus Jo sostas, ir žemė jo kojų papėdė. Prašykite ir bus jums duota. Ieškokite ir rasite. Belskite ir jums atidarys. Ir Dangiškasis Tėvas duos Šventąją Dvasią jo prašantiems.



3. Jurgis > pagonis
(2013-02-18 14:49:42)
(78.57.208.170) Parašė:

O kaip su atsilikusius beraščius barbarus mėgdžiojančiomis sektomis?



2. Pagonis
(2013-02-18 13:07:22)
(84.15.178.58) Parašė:

Senai laikas isvaikyti tas zydiskas sektas.



1. Antanas
(2013-02-18 12:07:58)
(78.62.235.6) Parašė:

Kristaus įsteigta Bažnyčia buvo ne moderni, todėl J. Kristus buvo nukryžiuotas ( bet tuo Bažnyčia ir išplito pasaulyje ne dėl modernizmo o dėl sielovadinės paskirties) Tuo noriu priminti, kad tas vadinamas žmogiško elemento modernizmas nenustelbtų sakrališkumo kaip kad nesamonė padaryta su Šv.M. Marijos Nekalto prasidėjimo bažnyčia, kur Šv.Sakramento ( Paties J. Kristaus Eucharistijoje ) garbinimo koplyčia patalpinta greta su tualetu. Na ir pati bažnyčia kaip atidarymo metu kalbėjo vyskupas, kad pritaikyta koncertams. Mums reikia sakrališkų bažnyčių o ne modernizmo. Urbanistinė aplinka? Nuo kur bevažiuotum jau nuo 20 km. matosi Švv. Apaštalų Petro ir Pauliaus bažnyčia Šiauliuose, Joniškio, o modernios slepiasi už "maximų", bakų, lošimo namų ir t. t. - "derinimasis" prie urbanistikos. Kokios? Senoviškų pilių, architektūrinių paminklų, tai šiuolaikiška trapi urbanistika ir tikra Bažnyčia turi visa savo architektūra kilti į viršų rodydama žmogaus paskirtį savo dvasia kilti o nebūti sugniuždytam. Daugiau apie Bažnyčių konkursą bus atskiras straipsnis. Ne rimti sprendimai daromi o kas laimės konkursą.



Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras