2024 m. birželio 18 d.

 

Šilumos kainų auglys, arba kas nutinka tiems, kurie bando atrasti, už ką šilumininkai išrašo sąskaitas

42
Paskelbta: 2013-03-29 15:33 Autorius: Sonata Kazlauskaitė
Alfredas Jankūnas
Alfredas Jankūnas

Iškart po Velykų Panevėžio apylinkės teisme vyks teismo posėdis, kurio atsakovui iškelti labai rimti kaltinimai – „už teismo įžeidimą ir grasinimą nužudyti“.

Kas tas žmogus, keliantis tokias grėsmes teismui ir konkrečiam teisėjui? Tai – žmogus, baigęs du aukštuosius mokslus, karininkas, statybos inžinierius ir ilgametis Daugiabučių namų bendrijos pirmininkas kaunietis Alfredas Jankūnas.

Nusprendė patys tvarkyti namo šilumos punktą

Istorija, atvedusi A. Jankūną į Panevėžio apylinkės teismą, prasidėjo seniai. Dvylikaaukščio daugiabučio gyvenamojo namo bendrijos pirmininku Kaune A. Jankūnas buvo išrinktas dar 1998 metais, nes turėjo ne tik 40 metų inžinieriaus-statybininko stažą, bet ir plačios gyvenimiškos patirties. Ši patirtis ir namui nepakankamai tiekiama šilumos energija lėmė, kad A. Jankūnas kartu su daugiabučio bendrijos valdybos nariais nusprendė uždaryti Kauno šilumos tiekėjams prieigas į namo šilumos punktą ir šio punkto tvarkymu užsiėmė patys.

Iš gyventojų pasisavinti tūkstančiai?

Tada ir paaiškėjo, kad daugiabučio šilumos punktas nebuvo nei tvarkytas, nei ruoštas šildymo sezonams. Gyventojai dėl to kreipėsi į AB „Kauno energiją“, o ši atsiuntė raštą, kuriame teigė, kad į šilumos punkto tvarkymo darbus jų name investavo net 22 tūkstančius litų. Bendrijos pirmininkas ir inžinieriaus-statybininko išsilavinimą ir profesiją turintis A. Jankūnas pareikalavo darbus pagrindžiančių dokumentų – darbų atlikimo aktų, kurie visada sudaromi atliekant panašaus pobūdžio darbus. Šilumos tiekėjas atsisakė raštus pateikti. Gyventojai padarė išvadą, kuri pirštųsi bene kiekvienam žmogui, – kad šilumos tiekėjai ne tik kad neparuošė jų namo šilumos punkto šildymo sezonui, bet ir galimai neteisėtai pasisavino šią sumą. Daugiabučio bendrijai pirmininkaujantis A. Jankūnas šiuos faktus paviešino ir per teismą pareikalavo, kad AB „Kauno energija“ grąžintų iš namo gyventojų pasisavintus daugiau nei dvi dešimtis tūkstančių litų.

2000 m. lapkričio mėnesį Kauno apygardos administracinis teismas pritarė gyventojų veiksmams ir neleido, kad iš bendrijos pirmininko, taip pat ir gyventojų būtų neteisingai pasisavinamos lėšos.

Du kilogramai prokuratūros valdininkų raštų

Nepaisydami šio teismo sprendimo, šilumos tiekėjai vėl grįžo su reikalavimais į Kauno apylinkės ir apygardos teismus. Pastarajam vadovavo apygardos teismo teisėjas A. Kukalis. Pasak A. Jankūno, abiejų teismų sprendimai buvo suklastoti – juose buvo teigiama, kad šilumininkų atliktų darbų name, kurio bendrijai pirmininkavo A. Jankūnas, aktai egzistuoja. Tačiau tų paslaptingųjų aktų nei A. Jankūnas, nei kiti jo namo gyventojai taip ir nepamatė. „Žinau, kad tų aktų nėra ir niekada nebuvo“, – sako A. Jankūnas. Todėl aktyvūs ir sąmoningi bendrijos nariai nenuleido rankų ir nė nemanė pasiduoti – jie ir toliau rašė raštus, reikalaudami teisybės iš šilumininkų ir jau dabar – iš teisėjų, priėmusių, jų nuomone, neteisingus ir nepagrįstus sprendimus.

Kauno miesto Šiaurės pr. 99 gyvenamojo namo bendrijos valdyba, butų savininkai raštu ne kartą kreipėsi į LR generalinę prokuratūrą ir Teisingumo ministeriją prašydami išaiškinti, ar tikrai klastojami dokumentai ir dengiama nusikalstama veikla, bei reikalaudami patraukti atsakomybėn kaltuosius.

Tą liudija didžiulis apie du kilogramus sveriantis pluoštas atsakymų iš Generalinės prokuratūros su 40 skirtingų prokurorų ir kitų atsakingųjų parašų. Deja, atsakymai tik formalūs, sako A. Jankūnas.

„Ši mūsų kova baigėsi tuo, kad man buvo sukurpta baudžiamoji byla, esą apstumdžiau šilumos ūkio darbuotoją, ir šios bylos pagrindu dviem mėnesiams netekau laisvės“, – pasakoja kovotojas už viešąjį interesą A. Jankūnas.

Išaiškino mechanizmą, kaip buvo pakeltos šildymo kainos

A.Jankūnas domėjosi ne tik savojo daugiabučio reikalais, bet ir kita informacija, susijusia su šilumos kainų augimu. Jis teigia, kad 1997 m. birželio mėn. 27 d. įvykdyta AB „Lietuvos energijos“ reorganizacija buvo tas lūžio taškas, po kurio kainos už šildymą tapo nesuvokiamai didelės. „Oficialus reorganizacijos pateisinimas – visuotinis akcininkų susirinkimo sprendimas įkurti specialios paskirties akcines bendroves, priklausančias savivaldybėms. Faktinė priežastis – Respublikos gyventojams užkrauti ant pečių naują šimtų milijonų litų skolų naštą. Už šią aferą liko nenubausti AB personalas ir šešių Lietuvos miestų šilumos tinklų filialų veikėjai, iki šių dienų, padedant teisėsaugai, likę nepakaltinami“, – sako A. Jankūnas ir paaiškina, kad po AB „Lietuvos energija“ reorganizacijos jos skola valstybei buvo paskirstyta Lietuvos miestų šilumos tiekėjams ir pastarieji sugebėjo gerokai sumažinti šias skolas, o tuo metu AB „Kauno energija“ skolos ne sumažėjo, o išaugo daugiau nei dvigubai. „Skolos išaugo, nes ne tik mano bendrijos daugiabutyje, bet ir kitur buvo grobstomos medžiagos, švaistomos lėšos, o tam padėjo Kauno teisėjai, dangstantys šias aferas, nepaisantys gyventojų turimų įrodymų ir priimantys nepagrįstus sprendimus“, – įsitikinęs A. Jankūnas.

Atlygis už visuomenės intereso gynimą – baudžiamoji byla

Šiandien A. Jankūnas yra kaltinamas už teismo įžeidimą ir grasinimą nužudyti. Už tai, kad daugelį metų beviltiškai kovojęs už viešąjį interesą pavadino teisėją banditu. „Pavadinau teisėją banditu ir pasakiau, kad geruoju jiems nesibaigs, už tai esu patrauktas atsakomybėn. Banditas – tai toks individas, kuris, naudodamasis tarnybine padėtimi arba jėga ir sąlygomis, gali suluošinti žmogų, atimti jam laisvę ir lėšas, tyčiotis ir žeminti piliečius, šimtų gyventojų atstovus, kurie tokius teisėjus reikalauja sodinti už grotų“, – sako A. Jankūnas. Jis teigia esąs kaltas tik todėl, kad kartu su Kauno m. Eigulių mikrorajono gyventojų atstovais patikrino, įrodė ir paviešino 4-ių Kauno teisėjų (beje, du iš jų šiuo metu jau perkelti į žemesnes pareigas, o vienas pašalintas iš teisėjų už veiklą, nesusijusią su šia istorija) dalyvavimą ypač stambaus masto valstybės lėšų išgrobstyme ir teismų sprendimuose įvykdytų klastočių, siekiant uždengti grobstymus, susijusius su šilumos tiekimo lėšomis Kauno mieste.

Kuo baigis šio piliečio bandymas atrasti teisybę ir mėginimas šilumininkams mokėti tik už tai, ką jie tiekia?

Besidomintieji gali dalyvauti A. Jankūno teismo procese, kuris vyks balandžio 3 dieną 11 val. Panevėžio apylinkės teisme, Laisvės a. 17, 304 salė.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
42. LANA
(2013-09-08 16:55:32)
(91.187.163.114) Parašė:

Nuteistas iki gyvos galvos H.Daktaras net budamas uz grotu , mums visiems viesai pasake- VALSTYBINE MAFIJA. O renkame ta mafija 'teisetuose' rinkimuose mes patys, todel ir gyvename taip kaip negrai, tamsus, durni ir kvailinami.41. i.
(2013-08-04 23:25:00)
(5.20.220.200) Parašė:

Išaiškino.... dabar suės žmogų. O prokuroras miega... Argi buvo kada pradėta kas nors aiškintis anksčiau, nei pradeda kas spardyti į tam tikrą vietą, kad jie pasijudintų? Pasijudina... ir nieko neišaiškina. Kiek bylų buvo? Ir kas? Ogi nieko. O čia šilumos mafija.. Tikrai bus neliečiama. Geriau suės žmogų.40. i.
(2013-07-31 18:33:22)
(5.20.220.200) Parašė:

Čia yra MAFIJA. Ateis kažkada ir jų laikas. Niekas nelieka nenubaustas. GAila, kad žodis "garbė" jiems nieko nereiškia.39. qqwqwwq
(2013-04-03 00:09:53)
(80.194.23.208) Parašė:

vienas lauke ne karis38. pravalas
(2013-04-02 22:40:13)
(78.60.86.87) Parašė:

nu jo cia labai ziauru...37. tik nuomone
(2013-04-02 08:26:28)
(78.57.239.216) Parašė:

Teodorai,GERIAUSIAS VERGAS TAS KURIS GALVOJA KAD YRA LAISVAS.36. Teodorui
(2013-04-01 16:07:47)
(87.247.108.79) Parašė:

ar cia buvo balandzio 1 pokstas,ar jus tikrai tikit,kad Lietuva laisva ir nepriklausoma:/?35. ffdfdfdfdf
(2013-04-01 15:38:24)
(80.194.23.208) Parašė:

Nebuvo tiesos ir nebus ,seimo grupuotem tas neidomu-Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras