Šimonytė viską papasakojo Graikijos premjerui. |
Premjerė Ingrida Šimonytė Vyriausybės rūmuose priėmė Lietuvoje oficialiu vizitu viešintį Graikijos premjerą Kyriaką Mitsotakį.
Susitikime politikai aptarė energetinį saugumą Europos Sąjungos (ES) šalyse, sankcijų Rusijai tęstinumą ir jų griežtinimo svarbą, paramą Rusijos užpultai Ukrainai, aktualius dvišalio bendradarbiavimo klausimus.
„Lietuvą ir Graikiją jungia daug bendrų interesų, o kartu ir iššūkių, šiandien kylančių demokratinių vertybių šalims, todėl džiaugiuosi, kad bendradarbiaudami tiek dvišaliu pagrindu, tiek daugiašaliuose ES bei NATO formatuose, dažnai esame bendraminčiai. Tai ypatingai svarbu dabar, Rusijai tęsiant neišprovokuotą, brutalų karą prieš Ukrainą, šantažuojant Europą pasitelkus energetiką kaip ginklą. Pastarasis iššūkis reikalauja kolektyvinių, horizontalių sprendimų Europos mastu, ir tai yra dar viena sritis, kurioje Lietuvos ir Graikijos požiūriai sutampa“, - graikui pasakė I. Šimonytė.
Ji dar kartą padėkojo Graikijai už pasidalijimą vertinga patirtimi ir parama praėjusiais metais, Lietuvai susidūrus su Baltarusijos režimo organizuota hibridine ataka išnaudojant migrantus.
Pasak Vyriausybės vadovės, sankcijas karą Ukrainoje tęsiančiai Rusijai reikalinga ir toliau stiprinti, užtikrinant jau sutartų priemonių įgyvendinimą – pažymėtina, jog sankcijos veikia, priešingai negu deklaruoja Rusijos režimas ir jam lojalios dezinformacijos priemonės.
I. Šimonytė akcentavo bendrų europinių sprendimų svarbą sprendžiant aukštų energijos kainų problemą, taip pat būtinybę mažinti Europos šalių priklausomybę nuo Rusijos energetikos išteklių iki visiškos nepriklausomybės užtikrinimo, jau pasiekto Lietuvos.
„Turime nepamiršti ir energijos kainų problemos tikrosios priežasties – Rusijos karo ir manipuliatyvių veiksmų dujų rinkoje, prasidėjusių dar prieš Rusijos suplanuotą karinę invaziją“, - graikui išaiškino moteris.
Susitikime taip pat pabrėžta Europos šalių atsparumo dezinformacijai svarba. Kaip pridūrė premjerė,
„Rusija linkusi ne tik įteigti antiukrainietiškas nuostatas Vakarų visuomenėse, bet ir skatinti susipriešinimą kitomis svarbiomis, jautriomis temomis“, - akis K. Mitsotakiui pravėrė I. Šimonytė.
Analogiškame susitikime graikui viską tą patį pakartojo ir Gerovės valstybės kūrėjas Gitanas Nausėda.
Susiję:
Nausėda nušvietė atvykusiam Graikijos premjerui politinę situaciją pasaulyje