Siūloma įteisinti, kad Konstitucinis Teismas bylas nagrinėja ir nutarimus, išvadas ar sprendimus priima kolegialiai, dalyvaujant ne mažiau kaip 8 jo teisėjams.
Tokį Konstitucinio Teismo įstatymo pakeitimo projektą Seimui pateikė Seimo narys Petras Gražulis.
Parlamentaras taip pat siūlo numatyti, kad Konstitucinio Teismo aktai priimami, jei už juos balsuoja ne mažiau nei aštuoni teisėjai.
„Įstatymo pataisą parengti paskatino poreikis užtikrinti, kad nuolat nebūtų keičiama konstitucinė doktrina. Siekiama išlaikyti socialinio teisingumo principus, numatyti teisinius saugiklius, kurie mažintų socialinę nelygybę ir socialinę atskirtį. Šios pataisos leis apsaugoti konstitucinį teisingumo principą ir Konstitucijoje įtvirtintą socialinės darnos imperatyvą“, – mano projekto autorius.
Pagal dabar galiojantį reglamentavimą priimti Konstitucinio Teismo aktą gali 3 teisėjai. „Tokia tvarka, kai valstybei vienus svarbiausių klausimų gali spręsti tik trečdalis vieno aukščiausių valstybės organų narių, yra visiškai nepateisinama“, – mano P. Gražulis.
Šiuo metu nustatyta, kad Konstitucinis Teismas bylas nagrinėja ir nutarimus, išvadas ar sprendimus priima kolegialiai, dalyvaujant ne mažiau kaip dviem trečdaliams visų jo teisėjų. Sprendimai priimami ne mažesne kaip pusės posėdyje dalyvaujančių teisėjų balsų dauguma. Jei balsai pasiskirsto po lygiai, lemia posėdžio pirmininko balsas.
Už įstatymo pataisas po pateikimo balsavo 21 Seimo narys, 2 buvo „prieš“, 17 parlamentarų susilaikė.
Eltos inf.