2024 m. liepos 17 d.

 

Šiuo metu svarbiau ne vagį pagauti, o atskleisti nusikalstamą prokuratūros ir jos vadovybės veiką

33
Paskelbta: 2013-05-09 07:38 Autorius: ekspertai.eu
Prokuroras I. Mikelionis, atėjęs į Antikorupcijos komisiją, prisipažino, kad nėra kompetentingas dėl VEKS bylų. Tačiau tai jam nesudarė jokių problemų Seimo nariams eilinį kartą pripasakoti vėjų ir gražia forma pabandyti pasiųsti juos į vieną vietą. Nuotr. E.eu
Prokuroras I. Mikelionis, atėjęs į Antikorupcijos komisiją, prisipažino, kad nėra kompetentingas dėl VEKS bylų. Tačiau tai jam nesudarė jokių problemų Seimo nariams eilinį kartą pripasakoti vėjų ir gražia forma pabandyti pasiųsti juos į vieną vietą. Nuotr. E.eu

Gegužės 8 d. įvyko Seimo Antikorupcijos komisijos posėdis. Svarstytas vienintelis klausimas - "Vilniaus - Europos kultūros sostinės 2009" (VEKS) afera.

Prokurorai, nors jau seniai turi akivazdžius nusikalstamos veikos faktus savo rankose, kaip visada Seimo nariams ramiai įrodinėjo, kad juoda yra balta ir nė menkiausio nusikaltimo šiame reikale nėra.

Generalinei prokuratūrai atstovavo prokuroras Irmantas Mikelionis. Netrumpoje jo prakalboje tradiciškai maišėsi melas, prokurorų puskalbė ir šiaip lyriniai nukrypimai apie pinigais sunkiai įvertinamą VEKS meną.

Taigi atrodė, kad visas šis posėdis bus tik dar vienas formalus Antikorupcijos komisijos veiksmas, neturėsiantis nė menkiausios įtakos VEKS istorijai, galinčiai būti puikiu politinės korupcijos pavyzdžiu.

Tačiau po posėdžio interviu žurnalistams davęs komisijos pirmininkas Vitalijus Gailius subtiliai, tačiau aiškiai leido suprasti, kad viskas tik prasideda.Reikalas tas, kad iš esmės prokuratūra netyrė ir net nepradėjo tirti VEKS programos šaknų.

Prokurorai savo iniciatyva iešmininko vaidmeniui pasirinko viešąją įstaigą tuo pačiu pavadinimu VEKS ir tyrė jos buhalterinius dokumentus, kuriuose, savaime suprantama, nieko blogo nerado.

Tačiau teisėsaugininkai net nepabandė paliesti esmės - tos viešosios įstaigos steigėjų reikalų. Nes būtent steigėjai - pirmiausia liberalų vadovaujama Kultūros ministerija - ir reguliavo visus pinigų srautus.

Galiausiai prokurorai net neatsivertė svarbiausio dokumento - 2008 m. vasario 6 d. vyriausybės nutarimo, nuo kurio ir turėjo būti pradėta tirti VEKS programa.

V. Gailius labai aiškiai pasakė, kad sieks nustatyti ir įvardyti tai, nuo ko pirmiausia turėjo pradėti prokurorai, - kas šioje istorijoje yra proceso šalis, t. y. nukentėjusysis.

Antikorupcijos komisijos pirmininkas aiškiai leido suprasti, kad komisija išsireikalaus tyrimo medžiagą ir irsis prie esmės - šios aferos ištakų, į kurias visuomenininkai kelerius metus nesėkmingai bandė atkreipti prokurorų dėmesį. T. y. garsiojo 2008 vasario 6 d. vyriausybės nutarimo nr. 150.

Būtent nuo to turėjo būti pradėta tirti VEKS programa. Tiriant taip, kaip pridera, atsiskleis ir neįtikėtini Generalinės prokuratūros nusikalstamų veikų modeliai, kuriuos ši organizacija naudoja visuose be išimties ikiteisminiuose tyrimuose, susijusiuose su aukščiausia šalies valdžia.Šarūnas Puidokas, aktorius, "ekspertai.eu" Visuomeninių ir politinių procesų skyriaus vadovas:

Be abejo, labai svarbu pagaliau imtis tirti VEKS programą, kas niekada net nebuvo pradėta daryti. Kai tokio tyrimo metu bus pričiuptas vienas kitas politikas, tai bus labai gera pamoka ir geras pavyzdys visiems gudriems tautiniams ilgapirščiams.

Tačiau nepalyginti svarbiau, kad, pradėjus tirti šią programą, būtų pagaliau atskleista nusikalstama pačios prokuratūros ir jos vadovybės veika, kuri Lietuvai kiekvieną dieną daro gerokai didesnę žalą negu 10 VEKS’ų sudėjus į vieną vietą.

Būtent per VEKS programos, o ne kokios nors “kraštinės” VŠĮ tyrimą galima atskleisti įspūdingą prokuratūros, kaip įžūliai nusikalstamos ir prieš valstybę bei jos žmones dirbančios struktūros, modelį. Modelį, prokuratūros vadukų naudojamą visuose be išimties rezonansiniuose tyrimuose, kurie Lietuvoje visada yra sąmoningai netiriami ir kapitaliai sužlugdomi.

Neabejoju, kad prokuroras I. Mikelionis yra vienas pirmųjų teisėsaugininkų kanditatų į teisiamųjų suolą ir pats tai puikiai supranta, juk šis veikėjas yra teisininkas, o ne koks nors neraštingas benamis. Tai sakau be jokių asmeniškumų ir ironijos.

Todėl linkiu komisijai ir asmeniškai jos pirmininkui V. Gailiui apsišarvuoti kantrybe ir tęsti šį taurų bei šalies gyventojams svarbų reikalą.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
33. Niekis
(2013-05-18 17:29:00)
(78.60.214.247) Parašė:

Niekis tie jos apdovanojimai Adamkus turėjo apie 21; pamanyk Džordžtauno unuversitetas- taigi tas pats, kur ji mokėsi rusų laikais.32. Reziume - "mailiaus" byla
(2013-05-13 15:53:02)
(78.57.165.73) Parašė:

Reziume - "mailiaus" byla: 1. "Mailiaus bylos" atsiradimas, jos tyrimas ir nagrinėjimas atskleidė Lietuvoje veikiančią stambią - sisteminę 1) Valdžios, politikų ir teisėsaugos struktūrų korupcinę schemą 2) nesąžiningą verslo konkurenciją 3) biurokratinėse įstaigose pareigūnų savanaudiškus verslui statomus biurokratinius barjerus. 2. LR politikų, valdžios ir teisėsaugos atstovų rankomis ir veiksmais sužlugdytas Lietuvai naudingas, progresyvus verslas.31. kokie sudziai
(2013-05-13 00:07:35)
(78.57.234.232) Parašė:

vel prikiso nagus prie LAISVO LAiKRASCIO???????????30. Vidmantas
(2013-05-12 22:54:58)
(78.62.240.79) Parašė:

Ar kitoje valstybeje pilietis paskelbtas Abonentu ir matant, kad jam viskas da lampocki, galetu uzimti pacio zemiausio valdininko kede? Zuoka priklauso konservatoriu partijos atsakai, tai ir socialdemokratai jo pajudinti negali. Tai yra aferistu kompanija, kuri sugeba tvarkingai isplauti ES ir Lietuvos biudzetines lesas, jei ne tiesiogiai, tai imdami paskolas dviraciams,lektuvams, travajams ir kt. As stebiuosi, kiek sitas meras gali savivaliauti?29. hihihi
(2013-05-11 09:14:27)
(84.15.178.187) Parašė:

man jau dabar gaila gailiaus, gausis eilinis snipstas, kol nebus revoliucijos tol nieko nebus:))28. vienas iš 240
(2013-05-10 23:39:06)
(78.158.26.30) Parašė:

Gailiaus laukia apgailėtinas likimas... bus suvalgytas, sukompromituotas, apdorotas, suvirškintas, palaužtas, palenktas kaip ir mes visi 240!27. man
(2013-05-10 21:57:35)
(195.12.167.234) Parašė:

šlykštūs liberalai-eiliniai valdžioj sėdintys vagys ir tiek.Tik labai jau teisuolius uoliai vaidina.Tfu,brudai26. Netikiu nė vienam liberastui,
(2013-05-10 18:06:28)
(94.232.225.88) Parašė:

kad jis būtų ir gailius. Nes liberastai jam neatleis jeigu bus išaiškinta ši afera. Gailiui reikėjo eiti į kažkokią kitą partiją, o ne pas liberastus.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras