2024 m. birželio 16 d.

 

Skirtingai suprantamos „ribų peržengimo“ sąvokos

Paskelbta: 2009-10-23 14:48 Autorius: ekspertai.eu

Tūkstanmečio ženklasDar 2008 metų pradžioje „ekspertai.eu“ viešai skelbė, kaip politikai kalbės pasibaigus pinigų plovimo projektui „Tūkstantmetis“, kurio viena sudedamųjų dalių yra nacionalinė miesto šventė VEKS. Piliečiai neabejojo, kad nuo 2010 metų, kai šios įžūlios korupcinės programos pasibaigs, o organizatoriai lėšas su kaupu jau bus įsisavinę, vyriausybė visai Lietuvos kultūrai skirs mažiau lėšų teigdama, kad milžiniški pinigai jau ir taip buvo koncentruoti į šias minėtas valdininkų „kultūrines“ programas.

Antradienį, Seimui teikiant 2010 m. valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo projektą, finansų ministrė Ingrida Šimonytė atkreipė dėmesį į tai, kad investicijos kultūros sričiai tikrai tik mažės – investicijoms numatoma skirti 50 mln. litų mažiau nei šiais metais.

„Tačiau tai yra pasekmė to, kad šiais metais lėšos buvo sutelktos įgyvendinti Lietuvos vardo tūkstantmečio paminėjimo programą ir „Vilniaus – Europos kultūros sostinės 2009“ projektą“, –  komentavo finansų ministrė I. Šimonytė. Deja, dabartinė finansų ministrė ištarė žodžius, dėl kurių ir nuogąstavo piliečiai – kultūros sričiai 2010 metais valstybės biudžeto projekte numatoma skirti mažiau pinigų negu 2009 metais būtent dėl šių vykdomų korupcinių programų. Kaip matome, kriminalinės-kostiumuotos grupuotės, esančios valdžioje, visus savo juodus pinigų plovimo planus, prisidengdami kultūra, tautiškumu, Europine dimensija ir patriotiškumu, įgyvendina pagal planą, o prokuratūra net nebando to stabdyti. Todėl visiškai logiškai skamba ir Kauno apygardos prokuratūros vadovo Kęstučio Betingio žodžiai, kurie adresuoti Lietuvos žmonėms, apie pedofilijos bylą: „Kritikuoti niekas nedraudžia, tačiau peržengus ribas gresia baudžiamoji atsakomybė už nesantaikos kurstymą“. O ribų peržengimu vadinama tai, kad piliečiai reikalauja pedofilų ir begalės finansinių nusikaltimų bylų tyrimo, o ne sąmoningo vilkinimo. Bet „leo lt“, „veksų“, „tūkstantmečių“, „samanėlių“ ir dar daugelio kitų milijardinių aferų organizatoriams ir vykdytojams, taip pat tiesiogiai ir uoliai jiems tarnaujančiai teisėsaugai tokių „ribų peržengimo“ sąvoka neegzistuoja. „Jie valdžia, jie nebaudžiami, jie patys sau stogai“, – taip galvoja didžioji dalis šalies gyventojų, bet kol kas nesiima veiksmų.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras