Kovo 8-ąją dingusio Malaizijos oro linijų lėktuvo, vadinamojo skrydžio „370“, paslaptis gali netrukus paaiškėti. Kaip kovo 28-ąją pranešė CNN, BBC ir kitos žiniasklaidos priemonės, užčiuoptas siūlo galas, kur greičiausiai yra dingusio lėktuvo nuolaužos.
Šiuo metu paieškos vykdomos Indijos vandenyne, už maždaug 1 850 km nuo vakarinio Australijos Perto miesto, didžiuliame – 319 000 kv. km – plote.
Paieškose dalyvauja vienas Australijos ir penki Kinijos laivai, dešimt lėktuvų, iš kurių devyni – kariniai.
Iki šiol rasti galimai skrydžiui „370“ priklausę objektai, teigiama, nėra susiję su dingusiu lėktuvu, todėl ankstesnėse vietose vykdytos paieškos nutrauktos.
Naujausiais duomenimis, paremtais dingusio lėktuvo radaro analize, skrydis „370“ prieš dingdamas buvo išvystęs didesnį greitį, nei anksčiau manyta, todėl, spėjama, buvo greičiau išnaudotas kuras ir lėktuvas rėžėsi į Indijos vandenyną.
Lėktuve kartu su jo įgula buvo 239 žmonės, iš jų 152 – Kinijos, 50 – Malaizijos, 7 – Indonezijos, 6 – Australijos, 5 – Indijos, 4 – Prancūzijos, 3 – JAV piliečiai, po 2 Irano, Ukrainos ir Kanados piliečius, po vieną keleivį iš Honkongo, Nyderlandų, Rusijos, Taivano.
Įdomu tai, kad 20 skrydžio „370“ keleivių dirbo JAV kompanijoje „Freescale Semiconductor“. Šios kompanijos sukurta technologija padėjo nutupdyti žmones Mėnulyje 1969 m., o šiuo metu pasaulyje veikia daugiau kaip 17 mlrd. „Freescale Semiconductor“ sukurtų lustų. Greičiausiai šis faktas paskatino gausybę sąmokslo teorijų, bandančių aiškinti, kodėl ir kur dingo lėktuvas. Greta fantastinių teorijų, neva jį pagrobė ateiviai, pasigirdo ir kiek mažiau fantastika kvepiančių prielaidų, kad lėktuvas buvo bandomasis, – esą „Freescale Semiconductor“ kūrė „nematomą“ lėktuvą, tačiau eksperimentas (ne)pavyko.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]