Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas televizijai NTV rugsėjo 26-ąją pareiškė, kad Jungtinės Tautos, apkaltindamos Rusiją neva atakavus Jungtinių Tautų humanitarinį konvojų, bando nukreipti JAV ir Vakarų partnerių vykdomą Sirijos armijos bombardavimą.
Jungtinių Tautų saugumo taryba rugsėjo 25 d. apkaltino, kad Rusija Sirijoje vykdo karo nusikaltimus.
Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas pareiškė, kad tokia britų ir amerikiečių retorika nepriimtina ir gali sugadinti tarpusavio santykius.
WikiLeaks rugsėjo 17 d. paviešintuose dokumentuose rašoma, kad JAV pasirašė mirties nuosprendį Sirijos prezidentui Bašarui al Asadui (Bashar al-Assad) dar 2009 m., kai jis atsisakė dalintis su Vakarais dujomis per Kataro dujotekį. Įvykus šiam dalykui, CŽV ėmė finansiškai remti opozicines grupes Sirijoje, ir po mažiau nei dvejų metų šalyje prasidėjo karas. Tiksliau, patikslina WikiLeaks, tai, kas vyksta Sirijoje, nėra karas įprasta žodžio prasme, o režimo pakeitimo operacija, kokios buvo įvykdytos Libijoje ir Irake, ir kokias jau kelis dešimtmečius visame pasaulyje vykdo CŽV.
Dujotekis, kurio atsisakė B. al Asadas, būtų sujungęs Saudo Arabiją, Jordaniją, Siriją, Turkiją ir Katarą su Europos energijos rinkomis. Tuomet sunitų karalystės būtų ėmusios dominuoti pasaulio dujų rinkose. Sirija šio pasiūlymo atsisakė, nes palaiko Iraną, Libaną ir Rusiją.
Šaltinis: theguardian.com
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]