Nors socialdemokratai dar vis valdžioje, ir turi visus parlamentinius įgaliojimus, po tokio triuškinančio pralaimėjimo, matyt, neateina į galvą susimąstyti – ar iš viso šitie rinkimai galiojantys?
Zenonas Vaigauskas nėra tas pats kas pati VRK, kuriai kaip Seimo įstaigai buvo pratęsti įgaliojimai.
Zenonas Vaigauskas yra valstybės pareigūnas, kuriam liepos 24 dieną suėjo absuliutus tokiam statusui pensinis amžius: tai 65 metai.
Kalbėsiu sausai ir teisiškai.
Nuo šios dienos Zenonas Vaigauskas nebeturi valstybės suteiktų įgaliojimų.
Seimas paskutinį kartą posėdžiavo birželio 30 dieną. Dienotvarkėje Zenono Vaigausko įgaliojimų pratęsimo, kai jam jie nutrūks, svarstyta nebuvo.
Daugiamandačių ir vienmandačių sąrašai Zenono Vaigausko parašu buvo priiminėjami rugpjūčio 4 dieną.
Zenonas Vaigauskas – pensininkas, valstybės pareigūnas, kurio parašo tą dieną Seimas nebuvo įgaliojęs. Tam, kad veiktum valstybės vardu, tu turi turėti valstybės suteiktus įgaliojimus.
Remiantis Vyriausiosios rinkimų komisijos įstatymu, tą įgaliojimą suteikia Seimas. Tačiau 2016 07 24 įgaliojimai nutrūko, ir jie niekada nebuvo pratęsti.
Eikime toliau. VRK yra profesionalų institucija, kurios eiliniam nariui nustatytas kvalifikacinis reikalavimas: teisininko kvalifikacija. Nors įstatyme pažodiškai neapibrėžta, kad ir pirmininkas turi turėti tokią kompetenciją, tai logiškai išplaukia iš įstatymo – nes komisijos pirmininkas visų pirma yra komisijos nariu. Įstatymas neturi reglamentuoti sveikam protui aiškių situacijų: kad jeigu tai profesionalų teisininkų įstaiga, kad ir pirmininkas turi būti profesionalas. Tai išplaukia mąstant logiškai.Kodėl pačiam Z. Vaigauskui nesuvokiama, kad jis yra ne savo vietoje – ir kodėl ši situacija toleruojama? Parodykite nors vieną teismą, - teisininkų profesionalų įstaigą – kurios pirmininku dirbtų filosofas?
Zenonos Vaigauskas ne tik yra pensininkas be vastybės įgaliojimų, tačiau jis neturi minimalios kvalifikacinės kompetencijos, o jo sprendimai rodo, jog jis absoliučiai nesigaudo nei teisės teorijoje, nei praktikoje.
Premjeras Algirdas Butkevičius vietoj trypčiojimo, turi šaukti skubų Seimo posėdį, ir spręsti susidariusią situaciją, kol kokie nors tarptautiniai stebėtojai nenustatė, jog rinkimai vykdomi, nesant valstybės įgalioto VRK pirmininko. O jo pasirašyti įsakymai, nutarimai, neturi juridinės galios – nes pensininkas nebedirba, o įgaliojimų niekas nepratęsė – nes valstybės pareigūno statusas neleidžia. Parodykite jūs man teisėją, ar generolą, kuriam būtų pratęsiami įgaliojimai, suėjus absoliučiam pareigūno amžiaus cenzui – 65 metams.
Tas premjero virkavimas, kad Zenonas Vaigauskas turi atsistatydinti – iš kur? Jeigu jis nebėra VRK pirmininkas, o jam tik atrodo, kad jis turi valstybės įgaliojimus?
Kam naudinga šita negaliojančių Seimo rinkimų situacija?
Ir ar atsakys Zenonas Vaigauskas baudžiamąja tvarka, kad ir dėl galimo 5 mln. eurų iššvaistymo – nes IT sistemos rinkimų naktį nesuveikė – vadinasi, pinigai išleisti vėjais – jeigu prokurorai išsiaiškins, kad jis negali atsakyti, nes tiesiog nebeturi valstybinių įgaliojimų?
Kam naudingas neveiksnus valstybinių įgaliojimų prasme VRK pirmininkas?
Tikrai ne Lietuvai, o jos priešams. Nes teisiškai tariant, Seimo rinkimai yra negaliojantys ad inittio – nuo pradžios, nuo sąrašų priėmimo, nes ant jų padėtas parašas yra žmogaus, kuriam Seimas nėra pratęsęs įgaliojimų.
Zenonas Vaigauskas ir VRK – gal metams bėgant jis susitapatino su biudžetine, Seimui atskaitinga įstaiga.
Bet jis pamiršo, kad jis visų pirma yra žmogus.
Kuriam suėjo 65 metai, ir kuris per 20 metų nesugebėjo įgyti teisės magistro kvalifikacijos, todėl seniausiai turėjo būti išmestas iš tarnybos, kaip neatitinkantis minimalių kvailifikacinių reikalavimų - nes įstatyme jie aiškiai apibrėžti.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]