Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, būdama atsakinga už jaunimo politikos formavimą ir reaguodama į jaunimo mažėjimo tendencijas bei to pasekmes, inicijavo apskrito stalo diskusiją kompleksiniams sprendimams dėl jaunimo mažėjimo Lietuvoje.
Diskusijoje buvo analizuojamos jaunimo populiacijos Lietuvoje mažėjimo priežastis bei ieško būdų tendencijoms pakeisti į teigiamą pusę.
Skaičiuojama, kad per pastarąjį dešimtmetį jaunimo Lietuvoje sumažėjo beveik 32 proc. (2008 m. Lietuvoje gyveno 810 tūkst. jaunų žmonių, 2017 m. pradžioje – 554 tūkst.).
Jaunimo skaičiaus mažėjimas sukelia neigiamus padarinius – mažėja gyventojų ir kinta jų struktūra, didėja ekonominė ir socialinė našta darbingo amžiaus gyventojams, ima trūkti darbo jėgos.
Atskleidžiama, kad viena iš jaunimo skaičiaus mažėjimo priežasčių yra emigracija į kitas valstybes.
„Jaunų žmonių išvykimas į užsienį nėra iš esmės neigiamas dalykas. Dalis jų grįžta įgiję naujų kompetencijų, naujų teigiamų patirčių – jie mokosi, dirba, o sugrįžę savo žinais pritaiko Lietuvoje“, - sveikindamas tarpinstitucinės ekspertų diskusijos dalyvius sakė socialinės apsaugos ir darbo viceministras Eitvydas Bingelis.
Specialistai teigia, kad emigracijos pagrindinės priežastys yra socialinės ir ekonominės.
Lietuva pasižymi vienu didžiausiu pajamų nelygybės rodikliu Europoje po Rumunijos ir Bulgarijos.
Vis dažniau viena iš emigracijos priežasčių mokslininkų įvardijamas emocinis šalies klimatas. Lietuvoje pastebimas ryšių nutrūkimas tarp bendruomenės, artimiausių žmonių rato, dėl to būtina stiprinti šeimas ir bendruomenes.
Su mažėjančiu jaunų žmonių skaičiumi Lietuvoje kartu mažėja gimstamumas, mažėja darbingo amžiaus žmonių, o tai kelia rimtus iššūkius Lietuvos socialinės apsaugos sistemai.
Diskusijų metų susitikimo dalyviai parengs išvadas – siūlymų paketą, kuriame pateiks gaires, kaip galima būtų siekti jaunimo demografinės situacijos teigiamų pokyčių.
Šaltinis: socmin.lt
Naujausi
Naujausi komentarai
Ra
IP 2001:8003:d85a:c000:6d6f:6f37:e380:eb12 | 13:28:58
Įvarytas į kampą kiškis gali būti pavojingas- iš baimės gali įspirti užpakalinėmis galūnėmis. Todėl nevarykite kiškio į kampą. Kai pavargs bėgioti- kas nors paims jį už ausų. ...
Darijus
IP 185.6.233.154 | 12:50:55
Didžiausia baimė - tai nežinomybė, kaip elgsis naujasis šeimininkas: duos esti ar apribos maitinimą?...