2024 m. birželio 17 d.

 

Solo & Indrė parodė pasauliui muzikos galią

3
Paskelbta: 2015-06-05 23:16 Autorius: ekspertai.eu

Daina Damma – Gervė, atliekama Norvegijoje gyvenančio senegaliečio Solo Cissokho ir lietuvės Indrės Jurgelevičiūtės, laimėjo solidų prizą: nugalėjo Pasaulio muzikos tinklo (World Music Network) Grupių mūšį. Pasidžiaukime tobulėjančia lietuviška muzika, randančia atgarsių pasaulyje. Unikalų duetą pasveikino ne tik Pasaulio muzikos tinklo, bet ir BBC, Songlines Magazine atstovai. 

Solo & Indrė kaip duetas laimėjo grodami tautiniais instrumentais: Vakarų Afrikoje paplitusia kora (tai gnaibomasis chordofonas, turintis 21 stygą, gaminamas iš didžiusio moliūgo kalabasos jį perpjovus pusiau ir padengus karvės oda; koros garsas primena arfą, o Vakarų Afrikoje tai tradicinis klajojančių dainių griotų instrumentas). 

Indrė Jurgelevičiūtė, puikiai žinoma kaip tarptautinio projekto Merope, neseniai išleidusį jau antrąjį albumą, įkūrėja, su senegaliečiu Solo konkursui pateikė kūrinį iš ką tik pasirodžiusio pirmojo judviejų albumo, kuris atliekamas Solo kora ir Indrės kanklėmis. Garsas panašus, tačiau reprezentuoja dvi skirtingas kultūras. 

Griotas (jeli, jali, guewel, gawlo) – šiaurinės Vakarų Afrikos tautų (mandinkų, malinkų, bambarų, fulų, hausų, songhajų, tukulorų, volofų, sererų, mosių, dagombų, Mauritanijos arabų ir kt.) istorijų pasakotojas, poetas, muzikantas, savotiškas afrikiečių „bardas“.

Senegalietis griotas Solo Cissokho yra ypatingas atlikėjas, pasakotojas, Afrikos tradicijas ir kultūrą iš lūpų į lūpas nešantis per muziką. Muzikantas keliauja per pasaulio muzikos scenas virtuoziškai grodamas tradiciniu Vakarų Afrikos styginiu instrumentu kora bei įpindamas ir vokalinių savo šalies folkloro melodijų.

I. Jurgelevičiūtė, dainininkė ir kanklininkė iš Lietuvos, vis dažniau pasirodo tarptautinėse scenose su muzikos grupėmis Merope, Granvat bei MaLituanie, kuriose darniai apjungia savo lietuviškas muzikines šaknis su kitų muzikos stilių bei žanrų imrovizacijomis.

Muzikantai pirmąkart susitiko įrašų studijoje pasaulio muzikos koncertų organizatorių „GM Gyvai“ („One Root Music“) iniciatyva, netrukus planuojamas išleisti ir pirmasis šio dueto albumas. O tuo tarpu pristatomas gyvai atliekamos dainos „Manssani – Bitelė“ vaizdo klipas, kurį sukūrė Vilius Kytra.

I. Jurgelevičiūtė šiuo metu yra retas svečias Lietuvoje, nes studijuoja Roterdamo world (pasaulio) muzikos konservatorijoje Nyderlanduose. 

Šaltinis: worldmusic.net

Susiję:

Recenzija. Merope – 9 Days (Wapapura, 2012): Naujųjų laikų ritualinė muzika

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
3. nenusimananti
(2015-06-07 09:53:39)
(217.85.51.62) Parašė:

Gražu, neįprasta.2. Nusimanantiems
(2015-06-06 11:50:04)
(88.223.42.240) Parašė:

Kanklės ir kora, Afrika ir Lietuva. Skirtingai plačiajan Pasaulin atėję, o kokia darni pynė gavosi šitame kūrinyje liaudiškos muzikos pagrindu. Lyg šalimais gyventumėm nuo amžių čia tą patį motyvą girdim. Tik du instrumentai, o kokia polifonija!1. Paprastas
(2015-06-06 08:24:22)
(88.118.179.138) Parašė:

Tikras šedevras. Taip :„Pasidžiaukime tobulėjančia lietuviška muzika“. Man atrodo, jeigu taip 48 val. tai galima gauti „Gineso“ rekordą. Tai bent išgarsėtu Lietuvos teritorijos galimybę investicijoms..... :-)))Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras