2024 m. liepos 24 d.

 

Š. Puidokas: „Tai labai kenkia Lietuvos įvaizdžiui, ypač dabar, kai Lietuva pradeda pirmininkavimą Europos Tarybai”

103
Paskelbta: 2013-06-30 10:51 Autorius: ekspertai.eu
Klykianti mergaitė buvo išnešta sukryžiuotomis kojomis ir išvežta nežinoma kryptimi. Kur ji slepiama jau daugiau nei metus, iki šiol nežino niekas, net pats šalies premjeras
Klykianti mergaitė buvo išnešta sukryžiuotomis kojomis ir išvežta nežinoma kryptimi. Kur ji slepiama jau daugiau nei metus, iki šiol nežino niekas, net pats šalies premjeras

Delfi.lt paskelbė publikaciją apie administracinio teisės pažeidimo bylą, iškeltą aktoriui, ekspertai.eu nariui Ryčiui Saladžiui, 2012 m. gegužės 17 d. filmavusiam ginkluotų policijos pajėgų Garliavoje įvykdytą operaciją.

„Oskaro Koršunovo teatro aktorius Rytis Saladžius išvengė baudžiamosios atsakomybės, tačiau dėl pasipriešinimo policijos pareigūnams jis turės atsakyti administracine tvarka. Taip nusprendė prokurorai.”, - teigia delfi.lt

Anot portalo, administracinio teisės pažeidimo protokole esą nurodyta, kad policijos operaciją filmavęs R. Saladžius nepaklusęs teisėtiems policijos pareigūnų reikalavimams „pasitraukti nuo namo prieigos”, „todėl buvo patrauktas ir pristatytas į policijos komisariatą.”

Kaip įprasta prokuratūros poziciją aklai retransliuojančiai žiniasklaidai, šioje delfi.lt „informacijoje” esama esminių netikslumų ir nutylėjimų, dėl kurių ji tampa paprasčiausia dezinformacija.

Priešingai nei teigia šis portalas, nei prokurorai, nei kokia nors kita institucija nėra nusprendę, kad R. Saladžius „turės atsakyti administracine tvarka”. Dėl paprastos priežasties: teisę spręsti tokius dalykus turi tik teismas.

Priešingai nei teigia delfi.lt, administracinio teisės pažeidimo protokole nėra nurodyta, kad R. Saladžius nepakluso reikalavimams pasitraukti „nuo namo prieigos”. Dėl paprastos priežasties: jokiose „namo prieigose” jis paprasčiausiai nebuvo.

„Prieiga”, kaip nurodoma lietuvių kalbos žodynuose, reiškia „priėjimo vietą”.

R. Saladžius kartu su kitais policijos operaciją filmavusiais žmonėmis, tarp jų ir komercinių televizijų operatoriais, stovėjo ant laiptų aikštelės antrajame namo aukšte – aukštai virš kiemo, kur vyko policijos operacija.

Pavadinti šiuos laiptus „prieiga prie namo” būtų galima vieninteliu atveju – jei Kedžių namus policija būtų šturmavusi nuo stogo.

Laiptai, ant kurių stovėjo R. Saladžius ir kiti filmuotojai, puikiai matyti šiame vaizdo įraše – kaip ir tai, kad nė vienas iš ten stovėjusių žmonių niekaip policijai nesipriešino:

Čia matyti, kad policijos pareigūnas, vos ištaręs reikalavimą pasitraukti nuo laiptų aikštelės, tą pačią akimirką pats užlipo „nulaipinti” filmuotojų, ir niekas jo nurodymui neprieštaravo:

Čia užfiksuota, kaip „nusikaltėlis” R. Saladžius (su mėlyna striuke) nuvedamas nuo laiptų aikštelės ir nežinia kodėl suimamas:

Antrajame namo aukšte ramiai stovėjusiam ir policijos operaciją filmavusiam R. Saladžiui buvo iškelta baudžiamoji byla.

2012 m. rugpjūčio 24 d. – praėjus daugiau nei trims mėnesiams nuo Garliavos šturmo – Kauno apygardos prokuratūros prokuroras Ričardas Gailevičius pasirašė pranešimą apie įtarimą, kuriame teigiama, esą R. Saladžius, „turėdamas tikslą kliudyti antstolei”, „susibūręs į bendrininkų grupę” su kitais 34 nurodytais bei nenurodytais asmenimis, „ties įėjimu į namą susikibęs rankomis su minėta asmenų grupe, sudarė kliūtį antstolei pateikti į namą”, „kartu su minėtais asmenimis šaukdamas užgauliojo atvykusią antstolę Sonatą Vaicekauskienę ir ją lydinčius policijos pareigūnus”, „demonstratyviai rodė, jog neleis antstolei bei policijos pareigūnams prieiti prie namo durų ir įeiti į vidų, tai yra tyčia aktyviais veiksmais neleis vykdyti teismo sprendimo”, „kartu su bendrininkais kėlė sumaištį”, „neleido antstolei praeiti, ją stumdė, užgauliai įžeidinėjo”, „kartu su bendrininkais naudojo jos atžvilgiu prievartą – stumdė, dėl ko S. Vaicekauskienei buvo padarytas nežymus sveikatos sutrikdymas, ir įžeidinėjo užgauliais žodžiais”, todėl „prievarta buvo ištrauktas iš žmonių grupės” ir „dėl trukdymo antstolei vykdyti teismo sprendimą pristatytas į policijos įstaigą”.

Dar vieną fantastikos žanrui priskirtiną dokumentą surašė Kauno apskrities Vyriausiojo policijos komisariato tyrėja Audra Giedraitienė. R. Saladžius „sudarė namo antrame aukšte kliūtį anstolei pateikti į namą”, – teigiama 2012 m. lapkričio 2 d. jos pasirašytame tarnybiniame rašte.

Kitaip tariant, net ir puikiai žinodama, kad R. Saladžius stovėjo antrajame namo aukšte, pareigūnė melavo, esą jis trukdė antsolei, nors tai neįmanoma tiesiog fiziškai.

Baudžiamoji byla R. Saladžiaus atžvilgiu nutraukta tik 2013 m. balandžio 29 d. – t. y. praėjus beveik metams po Garliavos šturmo.

Nutraukus baudžiamąją bylą, buvo iškelta administracinio teisės pažeidimo byla, kurią pareigūnai kažkodėl persiuntė nagrinėti Vilniaus m. apylinkės teismui.

2013 m. birželio 27 d. Vilniaus m. apylinkės teismo teisėjas Mindaugas Striaukas priėmė nutarimą, kuriuo konstatavo, kad byla perduota ne tuo adresu: pagal Administracinių teisės pažeidimų kodeksą, tokios bylos turi būti nagrinėjamos pagal pažeidimo padarymo vietą. T. y. šiuo atveju – Kaune.

Terminas, per kurį R. Saladžiui galėjo būti skirta nuobauda, baigėsi birželio 29 d. Teisėjas nusprendė šį terminą pratęsti dar metams, nurodęs, esą „bylos išnagrinėti per įstatymo numatytą terminą nebuvo galimybės dėl objektyvių priežasčių”.

Šiuo atveju vienintelė „objektyvi priežastis”, dėl kurios žmogus nežinia už ką dar metus bus tąsomas po teismus – absoliuti pareigūnų nekompetencija arba pikta valia.

Žinoma, tai tik viena iš panašių bylų, iškeltų žmonėms, tapusiems gegužės 17 d. valstybės vardu įvykdyto smurto liudininkais.

Dalį to smurto užfiksavo R. Saladžius, filmavęs policijos operaciją iš antrojo namo aukšto:
Šarūnas Puidokas, ekspertai.eu Visuomeninių ir politinių procesų skyriaus vadovas:

Galiu pasakyti tik tiek: žmonėms šiek tiek jau pabodo laukti, kol bus pradėti areštuoti ir sodinti į teisiamųjų suolus konkretūs nusikaltėliai, kurie šiuo metu tarnauja policininkais ar prokurorais.

Labai negerai, kad šie nusikaltėliai yra laisvėje, jiems toliau leidžiama daryti nusikaltimus. Pirmiausia turiu omenyje kai kuriuos labai gerai žinomus teisėsaugos vadovus. Didžiausia bausmė, kuri šiuo metu gresia tokiems asmenims, kaip, pavyzdžiui, generalinis prokuroras Darius Valys – tai atstatydimas ar atsistatydinimas. Tačiau to nepakanka. Vienintelis veiksmingas vaistas tokiems tipams būtų tik areštinės, o vėliau kalėjimo gultai.

Nežabotas teisėsaugininkų siautėjimas vykdant nusikaltimus labai kenkia Lietuvos įvaizdžiui, ypač dabar, kai Lietuva pradeda pirmininkavimą Europos Tarybai.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
103. paulauskine
(2013-08-23 15:18:49)
(94.244.64.243) Parašė:

po gar5levos sturmo ,musu seimai geda pasidare gyventi Lietuvoje.102. kaunas
(2013-08-23 15:13:43)
(94.244.64.243) Parašė:

kai iskrypeliai sedi teisesaugoje ir valdzioje,tai ir sprendimai priimami iskrypeliski.101. 3TT4rXp51KWu
(2013-08-08 09:28:30)
(213.37.30.86) Parašė:

Here's the deal with optics .. You get what you pay for . Yeah I bhugot some cheap made over seas binoculars and spent about $50 They work but the optics quality isn't that hot Decent binoculars that really are clear cost in my opinion about $150 on up . Some Steiner's cost $1500 . I looked thru those and was blown away with the quality .Anyways if your in a hurry just buy them . I did and wasn't too disappointed but knew I could do better .The best place to find good binoculars was at garage sales and estate sales . I found a pair of 30 year old binoculars for $12 and realized they were 100 times better than the ebay ones . Just keep your eyes open for flea markets and garage sales The best cheap binoculars were there . Most folks were selling old dead uncle bobs binoculars and didn't know what they had100. algirdas
(2013-07-14 21:40:13)
(67.102.216.106) Parašė:

tokiu renginiu 6 val ryto lukasenka baltarusijoje nesuorganizuoja.otai vadinasi NEGERAI,nera demokratijos.99. ****
(2013-07-07 07:32:12)
(78.60.214.247) Parašė:

Komentarai filtruojami , nespausdinami kai kurie komentarai98. ŽMOGUS
(2013-07-07 07:24:49)
(78.60.214.247) Parašė:

Prikaišiota pedofilų samdytų komentarų- juk jūs šlykščiai meluojate užsimerkę į faktus97. Kas tave finansuoja Puidokai?
(2013-07-07 04:10:37)
(68.200.94.104) Parašė:

Atsiskleisk!96. 213.251.189.203 dlbjbui 88
(2013-07-02 12:06:20)
(193.219.10.130) Parašė:

jeigu nebūtų tokių bukagalvių kaip tu, tai visiems Lietuvoje būtų gera gyventi ne vien sysaldėmėtėsiems kurie gina raudonas pinigines. akiaizdu taip mastyti tegali smegenys dėmėtos ir pailgos formos . laukia psichuškė kreipkisParašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras