Siūloma supaprastinti ir sutrumpinti procedūras Seime dėl neliečiamybės panaikinimo tuo atveju, kai Seimo narys su tuo besąlygiškai sutinka ir prašo Seimo sutikti su generalinio prokuroro prašymu.
Tai numatančias Seimo statuto pataisas Seimo posėdžių sekretoriate įregistravo Seimo narys konservatorius Jurgis Razma.
Jose yra siūloma po generalinio prokuroro pranešimo atsisakyti Seimo posėdyje pertraukos. Taip pat yra teikiamas papildomas šios procedūros Seimo sprendimas – iš karto balsuoti tenkinti generalinio prokuroro teikimą, jeigu Seimo narys, dėl kurio kreipėsi generalinis prokuroras to prašo ir sutinka būti patrauktas baudžiamojon atsakomybėn.
„Projekto rengimą paskatino pastebėjimas, kad Seimas beprasmiškai sugaišta daug laiko pagal galiojantį Seimo statutą nagrinėdamas generalinio prokuroro kreipimąsi dėl Seimo narių imuniteto panaikinimo“, – sako projekto iniciatorius Seimo narys J. Razma.
Šiuo metu Statute nurodyta, kad „išklausius generalinio prokuroro pranešimą dėl Seimo nario patraukimo baudžiamojon atsakomybėn, suėmimo ar kitokio jo laisvės suvaržymo Seimo posėdyje daroma ne trumpesnė negu vienos valandos, bet ne ilgesnė negu dviejų valandų pertrauka. Po pertraukos Seimas priima vieną iš dviejų sprendimų – sudaro tyrimo komisiją arba pradeda apkaltos procesą“.
Eltos inf.