Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pasirašė susitarimą su Europos kovos su sukčiavimu tarnyba (OLAF) dėl naujo projekto „Teisėsaugos institucijų analitinių gebėjimų stiprinimas didžiųjų duomenų analizės srityje siekiant atskleisti ir užkirsti kelią ES finansiniams interesams kenkiančiam sukčiavimui ir korupcijai“ pagal OLAF-Hercule III programą.
„Šis projektas – tai galimybė toliau stiprinti duomenimis grįstą sukčiavimo ir, ypač, korupcijos rizikų valdymą, naudojant didžiųjų duomenų analitikos modelį, leidžiantį tiksliai ir operatyviai nustatyti rizikas iki joms peraugant į korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas“, - pasakė STT direktoriaus pavaduotojas Egidijus Radzevičius.
Pasak specialisto, „aktualu ir tai, kad projektu naujų žinių ir įgūdžių įgis ne tik STT, bet kitų Lietuvos ir užsienio valstybių teisėsaugos institucijų analitikai, o tai įgalins žymiai veiksmingesnį tarptautinį bendradarbiavimą ir teigiamą poveikį.“
STT įgyvendinamas projektas numato tarptautinius kvalifikacijos kėlimo mokymus duomenų analitikams dėl korupcijos ir sukčiavimo rizikų aptikimo naudojant didžiųjų duomenų analizės įrankius.
Mokymuose dalyvaus 40 duomenų analitikų iš Lietuvos ir kitų Europos šalių teisėsaugos institucijų, o juos ves tarptautiniu mastu žinomi ekspertai. Projektu prisidedama prie Europos partneriai prieš korupciją (EPAC) – tarptautinės, daugiau nei 80 teisėsaugos institucijų vienijančios organizacijos – Didžiųjų duomenų darbo grupės veiklos.
Projekto eigoje taip pat numatoma atlikti pilotinius tyrimus, nustatant korupcijos rizikas ES lėšų administravimo srityse, kurie bus pristatyti ir aptarti projekto baigiamajame renginyje.
Intensyvūs specializuoti trijų dienų trukmės mokymai numatomi 2020 m. pavasarį, o 2020 m. rudenį numatomas papildomas seminaras projekto dalyviams siekiant sustiprinti jų įgytas kompetencijas ir pristatyti bei aptarti atliktus pilotinius tyrimus.
STT įgyvendinamo OLAF projekto siekiami rezultatai:
- STT ir kitoms teisėsaugos institucijos įgis reikiamų žinių ir įgūdžių didelės apimties įvairaus pobūdžio duomenims apdoroti, analizuoti ir vizualizuoti, tokiu būdu geriau nustatyti ir nuspėti galimus rizikos veiksnius;
- atvertos naujos galimybės sujungti ir analizuoti anksčiau nepanaudotus ar nesusijusius duomenis;
- gerės duomenų analizės kokybė, o naujos žinios ir įgūdžiai leis mažinti laiko ir darbo sąnaudos analizuojant duomenis;
- padidės STT ir kitų teisėsaugos institucijų dėmesys ir veikla ES finansiniams interesams kenkiančio sukčiavimo ir korupcijos rizikoms nustatyti ir pašalinti;
- sustiprės teisėsaugos institucijų tarptautinis bendradarbiavimas ir keitimasis duomenimis šioje srityje.
Projektas finansuojamas ES HERCULE III programos lėšomis, bendra projekto vertė – 47 675,99 Eur. Projekto trukmė – 15 mėnesių.
Šaltinis: stt.lt
Naujausi
Naujausi komentarai
U-2
IP 2405:8100:8000:5ca1::46a:5b80 | 17:46:18
Ar cia man vienam atrodo, kad pablogejus regejimui sene komuniste Bestija ysidejo negyvos kiaules akis?...
S
IP 51.37.155.170 | 17:43:50
"Baltųjų rūmų pareiškime pažymima, jog „DI sparčiai tampa svarbiausiu tiek saugumo, tiek ekonominio atsparumo aspektu“, todėl Jungtinės Valstijos turi užtikrinti, kad priešiškos valstybės negalėtų lengvai piktnaudžiauti pažangiausiomis DI technologijomis."...
Galima tik įsivaizduoti...
IP 84.55.55.186 | 16:32:45
Kaip jis Trumpui bučiuos tam tikrą vietą......