„Kas čia vyksta? Galbūt iš tikro tik norima išsukti kaltuosius?“ – klausia vienas žurnalistas kito žurnalisto.
Tasai kitas žurnalistas atsako: „Jeigu jūs šiandien manęs paklaustumėt, kokios šiandien yra svarbiausios problemos Lietuvoje, tai aš tikrai nepasakyčiau, kad jūsų minėtas skandalas yra pats svarbiausias. Aš pasakyčiau, kad socialinė atskirtis, nedarbas ir energetikos klausimai. Kai šiandien pučiama kažkokia istorija... Vieni pas kitus laksto – komisija ant komisijos ir dar plius komisija, o tuo pat metu koks nors draugas Salamakinas rankas trina, kad čia niekas nesidomi, kaip jis Chevroną iš čia „išpašolvonino“, o tada koks nors draugas Skardžius gali žandus pūst, kaip jis yra svarbus SGD terminalą tikrindamas. Aš nesakau, kad visa (skandalas – aut. past.) būtent tam sukurta, bet patenkam ant meškerės ir užsiimam visiškais niekais. Mano galva, dabar reikėtų sukurti Seimo darbo grupę, kuri išspręstų du pagrindinius klausimus – tai yra kaip ir kiek žurnalistas gali ginti savo šaltinį, o kitas dalykas – nustatytų, kas yra žurnalistai, nes šiuo metu televizijos pakampėse ir interneto platybėse tiek priviso žurnalistų, kad pats nežinai, su kuo bendrauji. Tai problema labai lengvai išsprendžiama, o visa kita – tai niekais užsiimantys tiek žurnalistai, tiek valstybės tarnautojai. Aš manau, kad kai kuriems pareigūnams smegenų trūksta, tiesiog trūksta platesnio išsilavinimo, o jokios teisinės normos tikriausiai nepažeistos. Padaryta pagal taisykles, kaip jos surašytos – kaip būdavo sovietų laikais „po ustavu“. Niekas neperžengta, bet jeigu valstybė turėtų platesnį matymą, tai tokių problemų čia nebūtų iškilę. Tokių skandalų. Jis pernelyg sureikšminamas tuo metu, kai artėja ir Rytų forumas, ir energetikos klausimai, kurie turi būti greitai sprendžiami. Užuot sprendę tuos klausimus, mes užsiimam niekais.“
Kas tai ir ką reiškia šis nesuvaldytas padrikų minčių srautas? Nepatikėsit, kas savo ausimis negirdėjo lapkričio 18-osios rytinės „Žinių radijo“ laidos „Įvykiai ir komentarai“, skirtos praėjusios savaitės audringiems politiniams įvykiams ir jų užkulisiams aptarti.
Šio pliurpalų pasažo autorius – ne šiaip žmogus iš „televizijų pakampių ar interneto platybių“, o save prezentuojantis tikru žurnalistu „Lietuvos žinių“ vyr. redaktorius Ramūnas Terleckas.
Redukavęs jo painų pasažą, matai kelias gana aiškias mintis. Visų pirma pastangą įteigti visuomenei gana kreivą tikrovės vaizdinį, kad slaptos informacijos nutekinimo skandalas yra niekinis. Paskui, kai nutekėjo dar viena slaptos informacijos dozė ir kilo kol kas neatremti įtarimai, kad VSD pažymos informaciją nutekino prezidentės dešinioji ranka – patarėja Daiva Ulbinaitė, „drąsiųjų“ žurnalistų brigada, vadovaujama Dainiaus Radzevičiaus, katučių plojusi prie STT būstinės, in corpore nėrė į krūmus. Jie ėmė kalbėti apie bet ką, tik ne apie prastą kvapą, sklindantį iš pagrindinės Lietuvos išvietės, ant kurios tylutėliai susėdo, suskliaudę savo raukus.
Prezidentė suprato apverktiną bėdžių padėtį ir pasiuntė Seimui staigiai sukurptą Visuomenės informavimo įstatymo pataisų projektą, pataisų, kurios turėtų apsaugoti ir pamaloninti „katučius“ ir jų šaltinius (ulbinaites) nuo brutalių teisėsaugininkų išpuolių. Kažkokia „abracadabra“, vaidinant vaidinimą, kad esi „ne prie ko“. Tarytum tie nelabai gudrūs STT teisėsaugininkai patys sugalvojo ir įvykdė puolimą prieš nieko dėtas žurnalistes, lygiai kaip ir prieš pusantrų metų 240 policininkų, paklusę antstolės Sonatos Vaicekauskienės įsakymui, šturmavo Garliavos „Bastiliją“ ir išlaisvino blogų tetų įkalintą mergaitę. Apie tai irgi „Ša!“, apie „Snoro“ sunaikinimą – „Ša!“, apie telefoninę teisę – „Ša!“, apie susidorojimą su V. Gailiumi ir V. Giržadu – „Ša!“, apie švariai išvalytą biografiją – „Ša!“ ir dar kartą „Ša!“
Va apie Rytų partnerystę, energetikos projektus, nukvakusį Seimą ir jo pirmininkę tai susimildami, prašom – darykite žurnalistinius tyrimus ir neišprususią tamsią visuomenę švieskite.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]