Prancūzijos prezidento Fransua Oliando (François Hollande) ir Jungtinės Karalystės (JK) premjero Deivido Kamerono (David Cameron) derybose nepavyko pasiekti sutarimo tarp Londono ir Paryžiaus. Prancūzų pusė norėjo, kad JK buvimo Europos Sąjungoje sąlygos būtų fiksuotos specialiu susitarimu, tačiau nei kalbos negali būti apie tai, kad dėl Londono būtų keičiamos esminės ES sutartys. Šiuos teiginius nepailsdamas kartojo Prancūzijos prezidentas. Paryžius taip pat nesutinka, kad Londonui garantijas suteiktų devynios ES valstybės, kurios šiuo metu nepriklauso euro zonai.
Savo ruožtu Europos vadovų tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas, viešėdamas Rumunijoje, perspėjo dėl „28 valstybių sąjungos griūties“.
„Atėjo kritinis metas. Visiškai natūralu, kad derybų metu, kai artėja lemiamas etapas, šalių pozicijos tampa vis aštresnės. Tačiau šiuo metu griūties rizika yra reali todėl, kad pastaruoju metu išgyventi įvykiai daro mūsų sąjungą trapią. Reikia atsargiai elgtis su tuo, ką mes pastatėme. Sudaužytos vazos nesuklijuosi“, – teigė politikas.
Vasario 15 d. taip pat paaiškėjo, kad D. Kameronas vasario 19 d. planuoja pradėti oficialią referendumo dėl šalies narystės ES agitacijos kampaniją. Vasario 2 d. Londonas su Briuseliu suderino keturių punktų projektą, kuriame apibrėžiamos naujos JK sąlygos Europos Sąjungoje. Laukiama, jog šis dokumentas vasario 19 d. bus svarstomas ES viršūnių susitikime Briuselyje. Referendumas dėl Jungtinės Karalystės narystės ES turi įvykti iki 2017 m. pabaigos, tačiau jei ES viršūnių susitikime bus patvirtintos anksčiau suderintos reformos, referendumas gali įvykti jau 2016 m. birželio 23 d.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]