2024 m. birželio 26 d.

 

Sutrikus širdies ritmui, Eglės Kusaitės mama išvežta į ligoninę

10
Paskelbta: 2013-03-08 13:36 Autorius: ekspertai.eu
Virginija Kusienė. Nuotr. BFL
Virginija Kusienė. Nuotr. BFL

Sutrikus širdies ritmui, šiandien ryte Eglės Kusaitės mama Virginija Kusienė buvo išvežta į ligoninę.

“Mamos sveikata labai pablogėjo, ji sunkiai pergyvena tai, kas vyksta mano byloje”, - ekspertai.eu sakė “terorizmu” kaltinama mergina.

Vakar įvyko vienas paskutinių teismo posėdžių byloje, kurioje Generalinės prokuratūros prokuroras Mindaugas Dūda reikalauja skirti E. Kusaitei 10 metų įkalinimo bausmę už tai, kad ji esą ketino susisprogdinti Rusijos karinėje bazėje Čečėnijoje. (Reaguodami į portalo delfi.lt iškraipymus, advokato Kęstučio Stungio baigiamąją kalbą skelbiame ČIA.)

Ekspertai.ei primena tik kelis iš daugybės klausimų, į kuriuos Valstybės saugumo departamentas (VSD) ir Generalinė prokuratūra iki šiol nieko neatsakė visuomenei:

 • Kodėl, užuot suteikęs pagalbą ir taikęs pilnametystės ką tik sulaukusiai merginai įspėjimą, kaip numato įstatymai, VSD panaudojo motinos pagalbos prašymą tam, kad pradėtų bylą prieš jos dukrą?
   
 • Ar tiesa, kad E. Kusaitė atsidūrė VSD “akiratyje” dar tuo metu, kai buvo vos 13 metų amžiaus vaikas?
   
 • Kodėl VSD Klaipėdos apygardos pareigūnas Dainius Noreika siūlė V. Kusienei ir jos seseriai, E. Kusaitės tetai Irenai Jeleniauskaitei, tapti musulmonėmis?
   
 • Ar tiesa, kad Abdul Hafizu pasivadinęs VSD agentas ragino Eglę Kusaitę vykti į Egiptą vykdyti teroro akto ir supyko, kai ji atsisakė tai daryti?
   
 • Kodėl Rusijos pareigūnams iš FSB, su kuria Didžioji Britanija nutraukė bendradarbiavimą terorizmo klausimais po Aleksandro Litvinenkos nužudymo, leista Generalinėje prokuratūroje dalyvauti apklausiant Lietuvos pilietę E. Kusaitę?
   
 • Su kuo, anot prokurorų Justo Lauciaus ir M. Dūdos, E. Kusaitė sudarė nusikalstamą grupuotę, jei net Rusijos FSB ir Maskvos teismas nenustatė, kad Aišat ir Apti Magmadovai būtų dalyvavę tokios grupuotės veikloje?
   
 • Kodėl net ir tada, kai byla buvo perduota teismui, VSD klausėsi jos mamos V. Kusienės pokalbių su žmogaus teisių gynėjais ir žurnalistais?
   
 • Kodėl apribotos E. Kusaitės gynybos galimybės – advokatas ir kaltinamoji taip ir neturėjo galimybės susipažinti su VSD atlikto tarnybinio patikrinimo medžiaga?
   
 • Kodėl medžiagą, gautą iš Vokietijos pagal teisinės pagalbos prašymą, prokuroras M. Dūda prijungė prie bylos tik prieš pat jos nagrinėjimo teisme pabaigą, taip atimdamas galimybes į tai tinkamai reaguoti gynybai?

Taip pat norime priminti kelis E. Kusaitės mamos V. Kusienės pokalbius, kuriuos prokurorai prijungė prie jos dukrai iškeltos bylos.

Pirmasis - su buvusiu VSD Klaipėdos apygardos vadovu Algirdu Grubliu:

Algirdas Grublys: Man gėda dėl to, kas įvyko su jūsų šeima, iš tikrųjų su jūsų vaiku taip negalima buvo elgtis.

Virginija Kusienė: Hm.

A. G.: Va tiktai aš nežinau, dabar yra įsivėlę, aš tikrai nenoriu jokiuose dalyvauti, taip, sakau, žmogiškai pasikalbėti, kaip su motina, su tėvu, mes galėtume. Žmogiškai, be jokių, suprantat...

V. K.: Hm...

A. G. Aš žmogus esu humanistas, ir tikrai šita istorija, man tiesiog nu... nesmagu dėl jūsų ir dėl jūsų vaiko, iš žmogiškos pusės...

Prie bylos yra pridėti ir keli V. Kusienės pokalbiai su Kovo 11-osios Akto signataru Algirdu Endriukaičiu. Šį antiteroristinei operacijai ypač svarbų pasikalbėjimą VSD įrašė 2010 metų spalio 20 dieną:

Virginija Kusienė: Alio.

Algirdas Endriukaitis: Laba diena.

V. K.: Laba diena.

A. E.: Ar gerai girdit mane?

V. K.: Girdžiu girdžiu gerai.

A. E.: Nepažįstat turbūt manęs?

V. K.: Pažįstu, pamačiau.

A. E.: Pažįstat?

V. K.: Kad skambinat.

A. E.: Tai dabar žiūrėkit, ar mes negalėtume susitikt neužilgo su jumis?

V. K.: A kur jūs dabar esat?

A. E.: Nu čia dabar kaip Friedricho pasaže.

V. K.: Ai, o tai kur norėtumėt dabar susitikt, sakykit?

A. E.: Nu tai aš nežinau, nu ten pasaže, kur - tuoj pasakysiu, kiek laiko dabar, kiek laiko? Tuojau, minutėlę.

V. K.: Aha.

A. E.: A jūs turėtumėt galimybę ateiti?

V. K.: Nu turėčiau, turėčiau.

A. E.: 14.30.

V. K.: Aha.

A. E.: Tai 15-ai valandai galėtume?

V. K.: Nu pasistengsiu, arba vos vos vėliau, kokį 10 minučių, pasistengsiu.

A. E.: Nu tai gerai, tai galim sakyti 15.10.

V. K.: Dar darbe aš esu, bet jau kaip nors susiderinsiu.

A. E.: Nu gerai, tai 15.10 tada jeigu jum patogu.

V. K.: Gerai gerai tada.

A. E.: Nu tai iki.

V. K.: Susi... tai pasaže Friedricho, taip gerai.

2010 metų spalio 24 dieną 41 val. 47 min. antiteroristinę operaciją vykdęs VSD užfiksavo dar vieną V. Kusienės ir A. Endriukaičio pašnekesį, kuris yra įdėtas į šią istorinę bylą:

V. K.: Alio?

A. E.: Laba diena.

V. K.: Laba diena.

A. E.: Ar jūs namuose gyvenat?

V. K.: Aš Vilniuj esu.

A. E.: Nu tai taip.

V. K.: A, namuos, namuos.

A. E.: Namuose, tai jei užbėgt?

V. K.: Ar dabar?

A. E.: Ar užbėgt galima būtų?

V. K.: Galima, aišku, ar dabar?

A. E.: Nu tai neužilgo.

V. K.: Gerai gerai, mes dabar namuose šiuo metu esam.

A. E.: Gerai.

V. K.: Gerai tada.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
10. kas zino???
(2013-03-08 18:08:21)
(84.46.240.14) Parašė:

tiek daug rimtu protingu zmoniu, politiku, zurnalistu, bet jokio isikisimo, jokio tyrimo nera. Jeigu viskas vyksta taip, kaip cia aprasoma, tai kur sitiek laiko buvo Zmogaus teisiu gynejai, ir ne tik is Lietuvos, bet ir Rusijos, is viso pasaulio? Tartum visi zinotu, kad cia kistis negalima, arba tiesiog nereikia. Imu galvoti, o tai gal cia toks zaidimas abipusiu sutarimu? Gal turima kokiu dideliu keslu pries musu Lietuvele? Ir nebutinai tik is Rusijos puses? Ir dar, jei Kusaite ivardijama kaip teroriste, tai ka apie ja raso uzsienio spauda????Juk siomis dienomis ,kai vyksta teismas, laikrasciu antrastes turetu mirgete mirgete su 'teroristes'Kusaites pavarde, ar ne? Paaiskinkit,prasau, kas cia vyksta? Juk teroristu pasaulyje yra tiek mazai, kad kiekvienas is ju labai turetu pasauli dominti.9. Vile
(2013-03-08 16:47:36)
(78.62.221.128) Parašė:

linkiu stiprybes ir ištvermes8. stribine valdžia
(2013-03-08 16:41:12)
(88.216.95.80) Parašė:

stribinis teisingumas. kol runkeliams kibirą smegenų nenupirks kas nors iki tol rinks stribus į valdžia. Aišku ir paprasta viskas.7. klystate
(2013-03-08 16:28:03)
(77.247.181.165) Parašė:

čia ne Lietuvos prokurorai ir teisėjai vykdo tokia kompanija,o tarybines sajungos stribai ir rezevistai,Tėvynės išdavikai žlugdo visa lietuvos tauta.Jais lietuviais negalima vadinti tai nusikalteliai.6. jo
(2013-03-08 15:01:43)
(82.12.188.23) Parašė:

skaitykite laisva laikrasti straipsnis apie teisesauga/pincku seimynele/5. Angelė L.
(2013-03-08 14:45:41)
(184.147.234.139) Parašė:

Užjaučiu šias kenčiančias moteris. Ar kada Lietuvoj nušvis Teisingumo žvaigždė??? Stiprybės, mielosios. Lietuvos nebėr, nors visi tikėjom, kad ji bus laisva ir demokratinė.4. Rekomenduoju
(2013-03-08 14:41:09)
(78.60.241.107) Parašė:

Pasiskaityti L.N.Rasimo straipsnį:"Būtina sustabdyti Konstituciją pažeidinėjanį Konstitucinį Teismą",patalpintą portale Bernardinai.lt str.96782.3. Kur logika?
(2013-03-08 14:27:07)
(88.119.92.41) Parašė:

Net nesitiki, kad praėjus 20 nepriklauomybės metų, tai vyksta Lietuvoje. Ko siekia Lietuvos prokurorai, teisėjai? Jie atsovauja Rusijos teisėsaugai? Bet gi Rusijos teisėsauga nepripažino terorizmo akto, tad ko siekia Lietuvos teisėsauga, kokį ir kieno teisingumą jie vykdo?Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras