Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų (KJP) vadas flotilės admirolas Giedrius Premeneckas ir Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) direktorius Gvidas Dargužas iškilmingai pasirašė partnerystės sutartį dėl karinio laivo pirkimo procedūrų pradžios. Ši svarbi sutartis simbolizuoja Lietuvos siekį stiprinti savo jūrų pajėgas ir užtikrinti šalies saugumą.
Flotilės admirolas Giedrius Premeneckas pabrėžė, kad ši partnerystė yra ne tik karinis, bet ir strateginis sprendimas, kuris leis Lietuvos jūrų pajėgoms įgyti modernių technologijų ir padidinti savo operacinius pajėgumus. Jis taip pat akcentavo, kad bendradarbiavimas su APVA padės užtikrinti, jog pirkimo procesas bus vykdomas laikantis aukščiausių aplinkosaugos standartų ir teisės aktų reikalavimų.
APVA direktorius Gvidas Dargužas savo ruožtu išreiškė džiaugsmą dėl šios partnerystės, pabrėždamas, kad agentūra yra pasirengusi teikti visą reikalingą pagalbą ir ekspertizę, kad pirkimo procedūros vyktų sklandžiai ir efektyviai. Jis taip pat pažymėjo, kad šis bendradarbiavimas yra svarbus žingsnis ne tik stiprinant nacionalinį saugumą, bet ir prisidedant prie tvarios ir aplinkai draugiškos gynybos politikos.
Šios partnerystės sutarties pasirašymas žymi naują etapą Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų istorijoje, siekiant užtikrinti, kad mūsų šalies gynyba jūroje būtų stipri, moderni ir atitinkanti visus šiuolaikinius reikalavimus.
„Lietuvos jūrinės atsakomybės zoną kasdieną perplaukia dešimtys laivų, kurių dalis gabena gamtosauginiu požiūriu pavojingus krovinius. Naftos produktų krovos darbai vykdomi Būtingės terminale, be to didelį susirūpinimą kelia iš rusijos federacijos Baltijos jūroje kursuojantys taip vadinami „pigių vėliavų šešėliniai“ tanklaiviai todėl mūsų šalis privalo turėti nors vieną šiuolaikinį laivą, galintį užkardyti kylančias grėsmes dėl galimos jūros taršos. Tikimės, kad būsimasis statytojas pastatys laivą pagal mūsų poreikius“, – pasirašymo ceremonijos metu pasakė G. Premeneckas.
Planuojama, kad naujas daugiafunkcis gelbėjimo ir teršalų likvidavimo laivas Lietuvą pasiektų 2029 m.
Naujas laivas pakeistų dar 1987-aisiais pastatytą ir iki šiol eksploatuojamą paieškos, gelbėjimo ir teršalų likvidavimo laivą „Šakiai“.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]