Spalio 31 d. „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje „Lietuva tiesiogiai“, kurioje buvo aptariamas klausimas, ar pasikartos praeitų metų pedagogų streiko scenarijus, premjero patarėjas Skirmantas Malinauskas dar kartą pademonstravo, kad valdžios atstovams kalbėti paukščių kalba apie labai svarbius ir konkrečius dalykus, yra įprastas reiškinys.
S. Malinauskas atsakė į klausimą, kokia yra Vyriausybės pozicija dėl pedagogų reikalavimų. Kaip žinoma, švietimo sektoriaus bendruomenė (ir ne tik – taip pat medikai, ugniagesiai) ruošiasi dideliam streikui.
Pasak premjero patarėjo, „šių metų vasarą Švietimo ir mokslo ministerija pasiekė iš tikrųjų kompromisą su profesinėm sąjungom, tam reikia 117 milijonų, tačiau švietimo ir mokslo ministerija nepasirašo, nes neturi Vyriausybės įgaliojimų ir Finansų ministerijos įgaliojimų kad tų pinigų būtent tiek ir bus“.
„Yra skiriama papildomai 90 milijonų, na, turint galvoje kad mažėja šiek tiek Europos Sąjungos finansavimas, bendrai 55,6 milijonai didėja finansavimas. Matom šiuo metu Seime priregistruota daug siūlymų 70 milijonų papildomai skirti ir t.t. Tačiau lygiai taip pat matome ir tai kas mūsų laukia kitais metais ir tikrai laukia neypatingai džiugus ekonomikai laikai, ekonomikos augumas daugiau negu trečdaliu lėtėja. Mes sakom taip, pasižiūrėkime iš tikrųjų kokia apimtim mes galime tuos reikalavimus įvykdyti, esame labai dėkingi profesinėm sąjungom“, - susidariusią situaciją nupasakojo S. Malinauskas.
Ekspertai.eu klausia skaitytojų – ar jūs supratote, ką apie skaičius pasakė premjero patarėjas?
Premjero patarėjas taip pat priminė ir gerai žinomą faktą, jog Lietuva nėra nepriklausoma valstybė.
„Mes esame euro zonoj. Pirmas dalykas – mūsų biudžeto projektas keliauja net ne į Seimą, o keliauja į Europos Komisiją, kai jis bus priimtas ir jie vertins ar mes taip pat laikomės Europos Komisijos nustatytų fiskalinės drausmės taisyklių“, - išaiškino S. Malinauskas.
Atsakydamas į klausimą, ar negąsdina būsimi streikai, Vyriausybės atstovas atsakė kad gąsdina. Todėl Vyriausybė labai stengsis, kad streiko nebūtų.
„Matant visą paveikslą, ne tik savo sritį, kaip mes galėtume surasti kompromisą, socialiniai darbuotojai, kultūros darbuotojai, jie apskritai yra situacijoj, kai mokytojų vidutinis atlyginimas bent jau nežymiai bet viršija tą vidurkį Lietuvos atlyginimų, o tenai yra žmonės kurie yra visiškai dugne, jie yra skurdo, ant skurdo ribos gyvena. Tai jeigu mes kartais sakom: žiūrėkit, arba pavyzdžiui gaisrininkai, dabar visi kalba reikia papildomų priemonių tam, atlyginimas 630. Tai yra tie dalykai kurie yra esminiai. Vyriausybė nemato, negali matyt tik vieną sritį, visą biudžetą reikia skirstyti tarp visų šitų grupių“ - atskleidė S. Malinauskas.
Visą pokalbį žiūrėkite čia: