Balandžio 22 d. Nacionalinėje dailės galerijoje LR kultūros ministerija ir viešoji įstaiga „Socialiniai meno projektai“ kartu su partneriais – Britų taryba, Šiaurės ministrų tarybos biuru Lietuvoje ir Mančesterio Metropolijos universitetu – rengia konferenciją „Menas ir psichikos sveikata. Kūrybinė partnerystė – politika ir praktika“, kuri pristatys Lietuvos, Jungtinės Karalystės bei Suomijos patirtį, įgyvendinant tarpsektorines programas, orientuotas į visuomenės sveikatos stiprinimą ir gerovės didinimą.
Šiandien tarptautiniu mastu yra pripažinta, kad menas ir meninė veikla yra priemonė asmenų psichikos sveikatai stiprinti, bendruomenėms kurti, socialinei atskirčiai mažinti. 2014–2020 m. Nacionalinės pažangos programoje yra numatyta, kad kultūra ir sveikata yra horizontalūs valstybės politikos prioritetai. „Kultūros ir sveikatos klausimų integravimas į visas visuomeninės ir politinės veiklos sritis yra kompleksinis klausimas, kuriam spręsti reikalingas glaudus valdžios institucijų ir nevyriausybinių organizacijų bendradarbiavimas, siekiant veiklos kokybės, efektyvumo ir nuoseklumo“, – pabrėžia Lietuvos Respublikos kultūros ministras Šarūnas Birutis.
Siekiant atkreipti dėmesį į dalyvavimo meninėje veikloje svarbą stiprinant visuomenės sveikatą bei kultūros organizacijų potencialą dalyvauti prevencijos ir sveikatos stiprinimo programose, konferencijoje bus pristatyti kultūros ir sveikatos bei socialinės apsaugos sektorių kūrybinės partnerystės pavyzdžiai. „Šių programų įgyvendinimo sėkmę lemia skirtingo administracinio lygmens ir pavaldumo institucijų, savivaldybių, valstybinių fondų, kultūros ir sveikatos bei socialinės globos įstaigų bendradarbiavimas“, – teigia viešosios įstaigos „Socialiniai meno projektai“ direktorė Roma Survilienė.
Konferencijos programoje rengiamose diskusijose bus susitelkta ties kintančia sveikatos ir socialinių paslaugų aplinka, kurioje didėja poreikis plėsti bendradarbiavimą tarp šių paslaugų teikėjų, klientų, nevyriausybinių organizacijų, aktyviau taikyti sėkmingą kitų šalių patirtį, ieškoti naujų veiklos kokybės ir efektyvumo matavimo rodiklių ir metodų.
Konferencija „Menas ir psichikos sveikata. Kūrybinė partnerystė – politika ir praktika“ yra programos „Menas ir psichikos sveikata“ dalis. Programa „Menas ir psichikos sveikata“ siekia mažinti stigmą, nelygybę ir diskriminaciją, susijusią su psichikos sveikatos sutrikimais.
Daugiau informacijos apie renginį ir registracija ČIA.