Balandžio 12 d., svarstant Seimo nutarimo „Dėl pritarimo skirti Algimantą Valantiną Lietuvos apeliacinio teismo pirmininku“ projektą, Seimo nariai klausinėjo patį pretendentą.
Vytautas Algimantas Matulevičius uždavė tokį klausimą: „Naudojuosi proga ir noriu užduoti jums klausimą, į kurį jau daug metų neatsako teisėsauga. Aš turiu omeny Garliavos bylą, kuri, deja, jums kainavo generalinio prokuroro postą. Lig šiol D. Kedys laikomas žudiku, tačiau mes žinome, kad teismas A. Ūso pomirtinėje garbės byloje paneigė pedofilijos versiją kaip išgalvotą. Kiekvienas žmogus suvokia, kad po tokio sprendimo neliko pagrindinio motyvo – žudyti, tačiau D. Kedys ir toliau laikomas žudiku, t. y. kažkas čia nesueina, nesueina galai akivaizdžiai ir visuomenei nepaaiškinama nieko.“
A. Valantinas atsakė taip: „Sudėtingas jūsų klausimas, be jokios abejonės, bet jūs jau šiek tiek ir atsakėte. Jeigu chronologiškai tuos įvykius padėliotume, kada tas motyvas atsirado ar kada išnyko, ar kada teismas panaikino tą motyvą, tai mes galime vienokias išvadas daryti, ar tuo metu, kada vyko tai, kas vyko, ar tas motyvas dar buvo teismo pripažintas kaip egzistuojantis, ar nebuvo. Bet jūs puikiai suprantate, kad ir man šita tema yra skaudi ir skausminga, aš, dalyvavęs tuose procesuose, neturiu atsakymo iš tikrųjų ir dabar. Bet procesai yra tokie, kad ta byla yra nutraukta, nes nėra asmens, jis yra miręs, o ten medžiagos buvo surinkta. Man atrodo, ta medžiaga yra vieša, prieinama. Jeigu kam kyla klausimų, iš tikrųjų būtų galima skaityti, susipažinti ir padaryti savo išvadas. Iš tikrųjų šitoje byloje problematika buvo ta, kad mes nusileidome į kategoriją tikiu–netikiu. O teisinė kalba iš tikrųjų šitomis kategorijomis negali operuoti. Reikalingi faktai, reikalingi įrodymai, o tikėjimas ar netikėjimas yra jau kitos srities kategorijos.“
Po visų klausimų ir atsakymų V. A. Matulevičius dar išsakė repliką: „Nedidelė replika po pretendento prisistatymo. Pone Valantinai, jūs teisingai pasakėte, kad požiūris į Garliavos įvykius remiasi „tikiu – netikiu“, ir pakvietėte susipažinti su bylomis, jūs pasakėte, kad jos prieinamos. Tai štai ką aš noriu pasakyti. Aš bandžiau tai padaryti. Parašiau prašymą generaliniam prokurorui ir man buvo atsakyta, kad aš su šiomis bylomis neturiu teisės susipažinti, nes nesu proceso šalis. Atiduotos į archyvus ir neprileidžiama, nors aš net neprivatus asmuo esu, aš esu rinktas žmonių parlamento narys, atstovauju šiems žmonėms ir man parodoma špyga generalinio prokuroro. Tai koks čia priėjimas prie informacijos? Man susidaro įspūdis, kad kažkas slepiama toliau. Ir P. Gylio atmetimas, ir isterija, kuri kilo, irgi, aš manau, susijusi su tuo klausimu.“
Susiję:
Pedofilijos ir žudymų istorijos žinovai remia pečius: P. Gyliui tapus vidaus reikalų ministru jiems grėstų katastrofa
Seimo narys A. Nakas: „Valstybė apsiverstų, jei būtų paviešinta nerangiai slepiama tiesa pedofilijos ir žudymų istorijoje“