2025 m. sausio 13 d.

 

Teisėjų pensijas G. Kryževičius svarsto ginti Konstitucinio Teismo pagalba

20
Paskelbta: 2014-01-31 21:18 Autorius: Naujienų redaktorius
Vyginto Skaraičio nuotr., „ve.lt“
Vyginto Skaraičio nuotr., „ve.lt“

Teisėjų tarybos vadovas ir Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) pirmininkas Gintaras Kryževičius sako, kad teisėjai nepritaria siūlymui mažinti jų valstybines pensijas.

G. Kryževicius svarsto  kreiptis į Konstitucinį Teismą (KT), kad šis išaiškintų, ar tokios Teisingumo ministerijos iniciatyvos neprieštarauja Konstitucijai:

„Mes negatyviai vertiname tai, kas buvo pateikta mums kaip įstatymo projektas. Mes įžvelgiame šio projekto nuostatų prieštaravimus jau suformuotai konstitucinei doktrinai, o tai reiškia Konstitucijai. Kalbu apie numatytą jau paskirtų ir gaunamų pensijų mažinimą, numatytą pereinamąjį laikotarpį ir ženklų mažinimą. Mes tikrai nematome tokios galimybės pagal konstitucinę doktriną”, – spaudos konferencijos metu žurnalistams sakė G. Kryževičius.

Jis sako sulaukęs siūlymo iš Teisėjų tarybos kreiptis į KT, „kad būtų pašalintos abejonės“.

„Mes matome, kad yra abejonių dėl tam tikrų Teisingumo ministerijos ar vyriausybės teisininkų teikiamų Konstitucinės doktrinos aiškinimų“, – sakė jis.

Pataisų rengėjai teigia, kad pagal jų teikiamą formulę teisėjams mokamos valstybinės pensijos vidutinis dydis neviršys vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio, kuris praėjusių metų trečiąjį ketvirtį buvo maždaug 2 tūkstančiai 300 litų. Žiniasklaidoje neseniai skelbta, kad Nacionalinės teismų administracijos duomenimis, maksimali pernai paskirtos teisėjų valstybinės pensijos suma siekia beveik 5 tūkstančius litų.

„Žinių radijo“, „ekspertai.eu“ inf.

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
20. koloborantams
(2014-02-02 21:38:38)
(162.226.66.184) Parašė:

isvis pensijos bus anuliuotos,o kas nusikalto ,tai sviecia tautos teismas izulumas neispasakytas



19. Taigi
(2014-02-02 16:57:32)
(78.58.56.171) Parašė:

Atlyginimus jau sutvarke su Ppagalba, o dabar belieka pensijas , tai bus galima pritart ir Euro isivedimui. Manau , kad teisesaugoj reik perziuret istatymus . Jauni zmones isdirbe 20m. , jau gali iseit i pensija.Sakykim policijoj pradedi dirbti 20m., tai i pensija gali iseiti 40m., tai iseitu nieko sau pensininkas 40m.Kas dirba lauke ir tramdo , gaudo nusikaltelius , tai gal ir butu geras istatymas , o kas dirba patalpoj su popieriukais , tai butu galima perziuret.Valstybines pensijas turetu gaut nusipelne , saziningi, teisingi, zmones Lietuvai , kad ir padare koki zygdarbi vardant tos Lietuvos.



18. aha
(2014-02-02 12:37:47)
(81.100.193.68) Parašė:

labai apgalvotas pulinio sprendimas,ana kodla dar niekad savu nepavede.



17. Jonas
(2014-02-01 23:26:14)
(78.58.29.247) Parašė:

Su teisingumu šios žmogystos tikrai nieko bendro neturi. Tai papraščiausi šlykštūnai, kurių didžiausias rūpestis kaip pasipinigiauti.



16. zemiau nebera kur
(2014-02-01 21:38:31)
(84.240.35.28) Parašė:

visiskas moralinis teisesaugos degradavimas.



15. Česlovas
(2014-02-01 19:42:53)
(78.62.164.7) Parašė:

Kaip matau K.T. kaip it Lietuvos pulinys Krizevicius aplamai neismano teiseje.



14. >4 Artui
(2014-02-01 17:43:10)
(79.132.177.94) Parašė:

Jūs optimistas, kad dar tikitės, kad po 200 metų dar bus Lietuvos valstybė ir tauta. Man rodosi, kad ir 100 metų netemsime, nes kur kas anksčiau mus gali ištikti Palestinos pavyzdys, kurios dalį žemės Izraelio piliečiai supirko ir nepraėjus net 100 metų 1948 m. buvo įkurta Izraelio valstybė, o Palestinai priklausančios žemės beveik nebeliko.



13. Pikasas
(2014-02-01 14:42:30)
(78.62.86.131) Parašė:

Sudėtinga situacija teisėsaugoje tęsiasi. Vilties kibirkštėle gali tapti pas delfistus išspausdintas rašinys: "Teisėjai patys sau kasa duobę: nuosprendžiai, darantys gėdą visai sistemai" KOMENTARAS STRAIPSNIUI Kai teisinės sistemos atstovai patys pradeda analitiškai kalbėti apie savo kolegų darbą ir jį pagrįstai kritiškai vertinti, galima susidaryti įspūdį, kad jie nori pabandyti sistemą išvalyti iš vidaus. Tai geras ženklas, bet kai tokių ženklų visumoje yra labai nedaug, greitų permainų tikėtis sunku. Visuomenė stebi įvairių skandalingų bylų tyrimo ir vertinimo tėkmę. Manau, kad dažnai tenka tuo nusivilti. Prisiminkime V.Pociūno, E.Kusaitės, Gatajevų šeimos, pedofilijos ir žudynių istorijas ar panašiai, kurios tikrai nepakėlė pasitikėjimo teisėsaugos sistema į prideramą lygį. Apie sudėtingą situaciją teisinėje sistemoje esu nuoširdžiai diskutavęs ne kartą. Minėtų istorijų atvejais - taip pat. Kada įtariama, kad teismai priima neadekvačius sprendimus, tai tokius atvejus turi analizuoti, o jei reikia ir tinkamai įvertinti pati sistema. Tada ji gali pasiekti, kad bus apsivaloma iš vidaus. Kai tokia Neringa Venckienė pabandė ginti savo šeimos garbę pasipriešindama sistemai, ji buvo apšaukta "pūliniu".Kovojo ir gelbėjosi ši Seimo DK frakcijos pirmininkė ir buvusi teisėja taip, kaip tik sugebėjo. Politikoje ji naiviai bandė remtis "burokinėmis" jėgomis ir tai gerokai sumažino savo galimybes ieškoti tiesos ir teisingumo. Bet tai - politiniai vandenys, kurioje ši plaukikė plaukti sugebėjo tik teisiniuose aspektuose. Politika - kieta sritis. Joje klysti ar nusikaltėliškai veikti gali tik tie, kurie turi tvirtą "stogą" ar nesuskaičiuojamų lėšų. Minėtose istorijose vienintelė atrama buvo visuomenės nuomonė, kuri nerodė pasitikėjimo sistemos sprendimais ir siekė tiesos ir teisingumo. Mane šiek tiek stebina kylantis pasitikėjimo sistema reitingas. Drįstu suabejoti tokiais rezultatais. Juk apart vienetinių kadrinių permainų, nieko esminio pastaruoju laiku neįvyko, kad tas pasitikėjimas turėtų ryškiai išaugti. „Visuomenė teismų darbą vertina gerai – tą pagrindžia ir 57 proc. sutinkančių, kad žmonės turėtų paklusti teisėjų priimtiems sprendimams, net jei sprendimas jiems nėra palankus“, – sako sociologė dr. E. Vileikienė. Manau, kad paklusti galutiniams teismo sprendimas privalo visi piliečiai, tačiau vertinti juos teigiamai ar neigiamai gali kiekvienas pagal savo supratingumą. LR Konstitucija leidžia piliečiams skleisti bet kokią nuomonę apie bet ką. Žinoma, būna prasmingiau kai nuomonė būna prasmingai argumentuota. Tokiu atveju gali būti atkreipiamas dėmesys į galimas klaidas siekiant jas taisyti ar ateityje nekartoti. Tik tada, kai teigiamų vertinimų bus ryški ar net beveik absoliuti dauguma, bus galima kalbėti apie didelį pasitikėjimą teisine sistema. Kol kas , manau, taip nėra. Deja...



Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras