Nacionalinė teismų administracija (NTA) pranešė, kad Teisėjų etikos ir drausmės komisija nusprendė iškelti drausmės bylą Vilniaus apygardos teismo teisėjai Virginijai Švedienei, kuri neužtikrino pagarbos teismo posėdžio dalyviams.
Anot teikimą pateikusio Sergėjaus Pankovo, „teisėjų kolegija, nagrinėdama apeliacinį skundą, pusbalsiu kalbėjosi tarpusavyje ir nekreipė dėmesio į dėstomą apeliacinio skundo esmę“, o advokatė buvo priversta nutraukti savo pasisakymą, nes buvo ignoruojama.
Teiginius apie neetišką pranešėja byloje buvusios V. Švedienės elgesį patvirtino posėdžio garso įrašas, – rašoma NTA pranešime.
Ekspertai.eu primena, kad ta pati teisėja ne kartą pasižymėjo ir nagrinėjant rezonansinę Eglės Kusaitės bylą, bet teisėjų savivaldos atstovai šių viešai skelbtų ir plika akimi matomų dalykų „nematė“.
Apie šokiruojantį teisėjos V. Švedienės elgesį Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras Algirdas Endriukaitis rašė prieš metus publikuotame straipsnyje „Kodėl E. Kusaitę teisia Vilniuje, o ne Klaipėdoje“:
„Virginija Švedienė teisinį darbą iš esmės pradėjo dirbti po 1990 metų, tačiau šiandieninis jos elgesys, nekorektiškai demonstruojant visagalybę, kategoriškai atsisakant paaiškinti neviešo bylos nagrinėjimo priežastis ir pabrėžtinai tramdant žiūrovus, byloja apie išankstinę E. Kusaitei nepalankią nuostatą ir nepagarbą elementarioms Lietuvos Respublikos piliečių teisėms, kurias jiems suteikia įstatymai.
2011 metų balandžio 21 dieną Vilniaus apygardos teisėjai V. Švedienė, J. Damanskienė ir A. Pažarskis, reikalaujant prokurorui Mindaugui Dūdai, teismo salėje suėmė E. Kusaitę, kuri jau 258 dienas buvo praleidusi laisvėje.
Kolegija taip skubėjo, kad tą dieną paskelbtoje nutartyje užmiršo įrašyti E. Kusaitės asmens kodą, suėmimo terminą, suėmimo pradžios datą ir kur ji bus laikoma, todėl tą pačią dieną teko parašyti ir antrą nutartį. V. Švedinė nelaukė, kad E. Kusaitė pasinaudotų savo teise pateikti skundą apeliaciniam teismui, kuris, beje, 2011 metų gegužės 10 dieną – t. y. po 19 dienų – ir panaikino šios teisėjos paskelbtą suėmimo nutartį.
Svarbu ir tai, kad išduoti nutarties „Tikri nuorašai“ – tik su vienu teisėjos V. Švedienės parašu. Tai rodo, kad priimant nutartį kiti du teisėjai nepasirašė. Tad kas galėtų paneigti, kad vėliau savo parašais jie patvirtino nutartį dėl kolegės spaudimo ar iš neteisinio solidarumo, tiesiog post factum gelbėdami padėtį?
Praėjus dar 8 dienoms, 2011 metų balandžio 29 dieną, V. Švedienė vienasmenine nutartimi uždraudė su suimta mergina matytis motinai ir tetai „... iki bylos išnagrinėjimo ir nuosprendžio priėmimo...“. Tai yra aiškus prokurorų J. Lauciaus ir M. Dūdos koncepcijos – izoliuoti E. Kusaitę – patvirtinimas. Priminsiu, kad nuo suėmimo Kaune iki pirmojo paleidimo ji išbuvo kalėjime 217 dienų. Akivaizdu, kad teisėjai, užuot aiškinęsi aplinkybes, užsiėmė prokurorų J. Lauciaus ir M. Dūdos kaltinimo pozicijos įtvirtinimu.
Anksčiau ar vėliau informacija apie visus šiuos dalykus pasiekė Vilniaus apygardos teismo pirmininką Artūrą Šumską ir Aukščiausiojo Teismo pirmininką G. Kryževičių. Bet jokio vertimo ir sprendimų jie nesiėmė.“
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]