2024 m. balandžio 16 d.

 

Teisėsauga turi puikias galimybes rekordams siekti

Paskelbta: 2010-07-29 04:59 Autorius: ekspertai.eu

MerasVakar buvo pranešta, kad FNTT Šiaulių apskrities skyrius kartu su Šiaulių miesto apylinkės prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą baudžiamojoje byloje, kai iš valstybinio socialinio draudimo fondo buvo pasikėsinta neteisėtai gauti beveik 1 milijoną litų motinystės bei motinystės (tėvystės) pašalpų.

Skelbiama, kad tai viena didžiausių Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos tyrėjų atskleistų sumų, kai kaltinamieji siekė apgaule įgyti valstybės lėšų.2009 m. birželį Valstybės kontrolė paskelbė, kad atlikus nacionalinio stadiono statybų auditą kilo įtarimų dėl pradingusių 60,5 mln. litų.

Stadiono techninę priežiūrą vykdžiusi "Vilniaus kapitalinė statyba" nesugebėjo pateikti minėtas išlaidas pagrindžiančių dokumentų.

O 2009 m. lapkritį Lietuvos Aukščiausiasis Teismas paskelbė, kad sutartis dėl Nacionalinio stadiono Vilniuje statybos buvo pasirašyta net neteisėtai ir yra niekinė.

„Dar nepradėjus stadiono statybos buvo akivaizdu, kad projektas yra neskaidrus, todėl reikia džiaugtis paskelbta Aukščiausiojo Teismo nutartimi. Tikiuosi, kad po šio sprendimo teisėsaugos institucijos nustatys ir įvertins kaltuosius“, - tuomet teigė Vilniaus meras Vilius Navickas.

Žinia, nuo ikiteisminio tyrimo pradžios, kada teisėsauga ėmėsi stadiono statybų aferos, praėjo daugiau kaip 8 mėnesiai.

„Kaip sekasi ikiteismininis tyrimas, kada planuojamas baigti?  Gal būt didesnę dalį iš pradingusių Valstybės kontrolės nustatytų daugiau negu 60-ies milijonų litų jau pavyko iš vagių susigražinti į valstybės biudžetą?“, - praėjusią savaitę ekspertai.eu paklausė Generalinės prokuratūros. Iki šiol atsakymo sulaukti nepavyko, tačiau visuomenei net nekyla abejonių, kad jau greitu laiku prokurorai informuos apie sėkmingą šios bylos tyrimą, o tuo pačiu praneš apie savo naujus rekordus.

Erdvės naujiems rekordiniams rezultatams pasiekti, Generalinė prokuratūra bendradarbiadama su kitomis finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybomis turi daugiau negu apsčiai: tūkstantmečio VEKSai, viešieji pirkimai, „drąsūs“ šalies įvaizdžiai, kultūros vadybininkų kėvišų „renovacijos“ ir begalė kitų „projektų“, kurių bendra suma siekia milijardus litų - ideali dirva teisėsaugininkams demonstruoti aukščiausio lygio pasiekimus.  

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras