2022 m. gruodžio 10 d.
 

 

Teismas skelbs sprendimą dėl VRK veiksmų teisėtumo

26
Paskelbta: 2013-12-21 00:14 Autorius: Naujienų redaktorius
VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas su pavaduotojomis Elena Masnevaite (kairėje) ir Laura Matjošaityte. Nuotr. E.eu
VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas su pavaduotojomis Elena Masnevaite (kairėje) ir Laura Matjošaityte. Nuotr. E.eu

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) penktadienį posėdyje išnagrinėjo bylą, kurioje skundžiamas Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) gruodžio 14 d. priimtas sprendimas „Dėl dokumentų, pagrindžiančių piliečių reikalavimą paskelbti referendumą, atitikties Lietuvos Respublikos referendumo įstatymui“.

Sprendimą teismas paskelbs šeštadienį 14 val.

LVAT turėtų nuspręsti, ar VRK pagrįstai nustatė ir kaip esminius įvardijo įvairius parašų trūkumus bei grupėmis atmetė tokius parašus, neįskaitydama dalies piliečių pareikštos valios sušaukti referendumą.

Teismo prašoma pripažinti, kad dalis trūkumų, kuriuos VRK nutarė laikyti šalintinais, apskritai neturėtų būti laikomi trūkumais.

Pavyzdžiui, VRK „išbrokavo“ parašus dėl esą neįskaitomo rašto arba nenurodyto tikslaus adreso. Tačiau advokatas Saulius Dambrauskas, su sūnumi, advokato padėjėju Eimantu visuomeniniais pagrindais talkinantis referendumo iniciatyvinei grupei, pažymėjo, jog piliečiai negali būti diskriminuojami dėl neaiškios rašysenos, tai negali tapti pagrindu atimti konstitucines teises, o nepilnai nurodytas gyvenamosios vietos adresas – ne pažeidimas, nes reikalavimo nurodyti pilną adresą įstatyme nėra. Tarkime, jei pilietis nurodė Kauną kaip savo gyvenamąją vietą, to užtenka jo parašui įskaityti, o VRK, esant reikalui, gali kreiptis į Registrų centrą dėl duomenų patikslinimo.

Be to, teismo prašoma pripažinti, kad dalį, anot VRK, „esminių” ir netaisytinų trūkumų turi būti leista ištaisyti, o dalis apskritai neturi būti laikoma trūkumais.

Referendumo iniciatyvinei grupei visuomeniniais pagrindais talkinantys kauniečiai teisininkai S. ir E. Dambrauskai visuomenei žinomi iš rezonansinių viešojo intereso bei žmogaus teisių gynimo bylų ir yra sėkmingai apgynę žmonių interesus bylose prieš Lietuvos vyriausybę net Europos Teisingumo Teisme.

Šių teisininkų nuomone, VRK grubiai pažeidė Lietuvos Respublikos piliečių konstitucinę teisę inicijuoti referendumą ir leido sau manipuliuoti įstatymų reikalavimais.

„Visai nesvarbu, ar mes pasisakome už, ar prieš tą sprendimą, kurį siūloma priimti referendumu. Mums rūpi, kad tauta turėtų teisę pareikšti savo valią, o valdžios institucijos tokios valios paisytų. Priešingu atveju Lietuva – ne Respublika“, – ekspertai.eu sakė advokatas S. Dambrauskas.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

 
Komentarai

 
26. gaudy
(2013-12-21 18:06:45)
(5.20.138.112) Parašė:

reikia ruoštis sausio 13 paminėjimui ir valdžiagyviams įkalti po "kuolą" į suninę...25. gaudy
(2013-12-21 18:04:44)
(5.20.138.112) Parašė:

vilniaus maidanas neišvengiamas, kaip suprantu tinklapį zemes vardu paskelbe, kad skundas atmestas... tai tik į tgerą su tuo ir sveikinu teisėjus...24. stasys
(2013-12-21 16:22:44)
(78.63.67.199) Parašė:

Koli jau trinat pasisakimus ..matyt nuomonių įvairovė ne Jūsų kredo ..:)) copy.. ...dar vienas galimų įvykių scenarijus: surenka referendumo iniciatoriai reikalaujamus 300000 tūkst. parašų, Vaigauskas išbraukia tuos 10 proc. paprastai nurašomo parašų rinkimo broko, o šiuo atvejų labiau tikėtinas ir pačio Vaigausko "prižaidimas" rinkėjų iniciatyvoms,..Tie patys iniciatoriai, tik dėl jiems žinomų priežasčių, paduodą į teismą tą patį, jiems "prižaidusį" Vaigauską..taip kaip aiškų kas netyko atmestuose parašuose ,.. juk informacija tikrinama ne tik analizuojant parašus o ir kur jie buvo renkami,..galima spėti kad teismas neras priekaištų Vaigauskui. Tolesnis žingsnis gauti papildomo laiko trukstamiems parašams patykslinti ir kaip spaudimo argumentas brautis pro seimo vartus, paskleidžiant visuomenėje, dar viena erezija apie teismų darbą.Taip kaip Seimas ta pati žemo intelekto ir moralės abstrakcija, jame nebus sunku rasti sau tinkamo palaikymo ir tai logiška, juk kas šiandiena referendumu oponuoja Prezidentūrai ??..tie patys politiniai marginala , kurie sau vietos po saule ieško Ukrainos vidaus reikaluose, vardan tos pačios EU demokratijos. Kai matai žmogų kuris viena ranka tai demokratijai pritaria/ deleguodamas ja kitose šalyse, kita ranka laiko kišenėje suraičius špyga .. imi suvokti ..o ko aplamai vertos tokios idėjos ir kodėl žmonės , tam pačiam referendumo klausimui dažniau sako NE, net nesusivokiant o ko gi aplamai tas klausimas klausia. iš esmės aš irgi taip elgiuosi kai mano PC užsispiria ir ima mėtyti lenteles klausdamas manes ar man to reikia ??? nesant laiko iš savisaugos jausmo aš visada paspausiu NO. ir tai prognozuotina. Taip ir su referendumu.23. VytautasV.>1. Visko matęs
(2013-12-21 15:27:54)
(91.187.172.143) Parašė:

Ponuli, himnas ne dainuojamas, o - GIEDAMAS.22. pensininkas
(2013-12-21 15:26:29)
(78.60.208.85) Parašė:

Vaigauskas (Stalino garbintojas), kaip ir prokuroras Valys yra visagaliai. Tik Valys neseniai, o Vaigauskas jau seniai nepakeičiamas.21. Beta
(2013-12-21 15:00:26)
(87.247.121.215) Parašė:

Tai kokios naujienos?20. jau paskelbė
(2013-12-21 14:46:23)
(84.32.73.169) Parašė:

stalinisto vaigausko kontora- visagalė. amen.19. Klausimas
(2013-12-21 14:27:43)
(84.15.188.97) Parašė:

Tai iseina, kad mazarasciai nesugeba perskaityti kas parasyta, o kenteti turi Tauta?Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras