Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo (LVAT) teisėjų kolegija (Dainius Raižys, Virginija Volskienė ir Laimutis Alechnavičius) pritarė Vilniaus apygardos administracinio teismo išvadoms, kad Vitalijui Gailiui buvo nepagrįstai panaikintas leidimas dirbti su įslaptinta informacija ir jis nepagrįstai atleistas iš Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) direktoriaus pareigų.
„... pareiškėjo nepatikimumas buvo grindžiamas iš esmės mažareikšmiu, atsitiktiniu faktu (vengė tuoj pat užpildyti tam tikrą klausimyną) bei vienintele nepalankia tyrimo poligrafu išvada, kuri nesant jokios kitokios neigiamos, kompromituojančios informacijos apie pareiškėją ir jo aplinką, teisėjų kolegijos nuomone, laikytina tik prielaidomis. LVAT teisėjų kolegija vertino, jog šioje byloje nurodyti faktai, aplinkybės, byloje pateikti įrodymai ir jų visuma nepatvirtino išvados, kad pareiškėjas dėl savo asmeninių ir dalykinių savybių netinka darbui su įslaptinta informacija.
Be to, LVAT atkreipė dėmesį ir į tai, kad Valstybės saugumo departamentas, poligrafu tikrindamas pareiškėją, tikrino ne jo asmens patikimumą apskritai, bet konkrečią informaciją apie neteisėtą ikiteisminio tyrimo duomenų perdavimą tretiesiems asmenims, nors teismui nebuvo pateikta daugiau jokių įrodymų, nunurodyta argumentų, kuriais galėtų būti grindžiami tokie įtarimai pareiškėjui.”, – rašoma LVAT pranešime.
Kadangi V. Gailius yra išrinktas Seimo nariu, LVAT pažymėjo, jog apsisprendęs tapti parlamentaru, jis būtų turėjęs atsisakyti tarnybos FNTT, todėl jo atleidimo data turi būti nukeliama iki Seimo nario priesaikos davimo dienos. Tuo remiantis, V. Gailiui priteistas darbo užmokestis už priverstinę pravaikštą būtent iki šios dienos. Be to, LVAT iki 10 000 Lt sumažino pirmosios instancijos teismo priteistą žalos atlyginimo sumą.
Susiję:
Teismas paskelbė, kad FNTT direktoriaus pavaduotojas V. Giržadas buvo atleistas neteisėtai