Kompanijos Apple gyvenime praėjusią savaitę įvyko svarbus įvykis: po ilgų laukimo mėnesių iPhone gamintoas pagaliau pranešė apie bendradarbiavimą su didžiausiu kinų operatoriumi China Mobile. Pastarojo abonentų skaičius sudarė įspūdingus 750 mln. žmonių.
Atitinkamas renginys neapsiėjo be „vedybų generolo“ – ceremonijoje dalyvavo pats Tim Cook. Įdomu tai, kad jis renginyje išdalino keletą iPhone 5C su savo autografu kinų vartotojams, kurie iš anksto rezervavo šį išmanųjį telefoną. Neapsieita ir be Chine Mobile vadovo autografo.
Naujienų agentūra Bloomberg pažymi, jog ceremonijoje dalyvavusi publika nesusilaikė nepaklaususi apie būsimus Apple produktus, tokius kaip iPhone su didesniu ekranu, įrenginiai su lanksčiais ekranais ir t.t. Tim Cook atsakymas buvo kategoriškas, tačiau diplomatiškas.
Apple vadovas paaiškino, jog Apple dirba prie „puikių produktų“, tačiau niekada apie juos nepasakos, kadangi padidintas slaptumo lygis vartotojams atneša daugiau džiaugsmo po susitikimo su naujienomis, kai jos pasirodo rinkoje. Štai tokia rūpinimosi klientais forma.
Apple vadovybė jau ne kartą reagavo į savo būsimų produktų aptarimus, ir ne visąlaik reakcija buvo teigiama. Iš vienos pusės, Apple džiugina, jog publika domisi jos naujienomis – ir daugybė gandų tai patvirtina. Iš kitos pusės, gandai kompanijai gali atnešti žalos, nes vartotojai gali tikėtis per daug.
Tam tikrais atvejais, pavyzdžiui, žmonės atideda naujo išmaniojo telefono ar planšetinio kompiuterio įsigijimą, jei gandai kalba apie greitą naujos kartos produkto anonsą. Reikia pripažinti, kad net ir esant labai informuotam „šnipų tinklui“, kompanija iš Kupertino sugeba reguliariai nustebinti publiką oficialiose prezentacijose. Šiuo atveju netikėtumo efektas Apple įvaizdį tik pagerina.