Kaip žinoma, Deimantė Kedytė valstybės vardu iš savo namų Garliavoje buvo paimta 2012 m. gegužės 17 d. ir nuo to laiko tik pranešama, kad ji yra saugoma nuo grėsmių ir todėl yra tapusi valstybės paslaptimi.
Lietuvos valdžios atstovai ne tik neatskleidžia, ar Deimantė Kedytė yra gyva ir sveika, ar suluošinta, o gal jau mirusi ar nužudyta, bet ir nenurodo, nuo ko ji su savo mama taip stipriai saugoma, kad yra tapusi net valstybės paslaptimi.
Ekspertai.eu primena, kad pagal oficialią valdžios versiją, pedofilijos ir žudymų istorijoje pagrindiniai šios tragedijos kaltininkai yra izoliuoti, arba išėję anapilin. Megaitės tėvas Drąsius Kedys seniai miręs, o išgalvotos pedofilijos scenarijaus autorė ir organizatorė Neringa Venckienė sėdi JAV kalėjime ir laukia, kol bus perkelta į Lietuvos kalėjimą ir čia įvykdytas teisingumas. Dar apie penkiolika susijusių su šia žiauria istorija dalyvių, taip pat yra iškeliavę pas Abraomą.
Taigi, kaip matome, pagrindiniai pedofilijos ir žudymų istorijos nusikaltėliai jokio pavojaus nebekelia.
Todėl žmonėms seniai kyla natūralus klausimas – nuo ko saugote ir kodėl laikote izoliuotą nuo normalaus gyvenimo Deimantę Kedytę?
Į šį klausimą jokio atsakymo nėra.
Kaip nėra jokio atsakymo ir į disidentės Nijolės Sadūnaitės 2018 m. sausio 13 d. iš Seimo tribūnos viešai užduotą klausimą aukščiausai šalies valdžiai – Prezidentei, Premjerui, Seimo pirmininkui – apie mergaitės sveikatos būklę.
Toks valdžios tylėjimas sukelia tik dar daugiau klausimų. Gal be nusikaltėlių D. Kedžio ir N. Venckienės yra ir daugiau pavojingų asmenų, keliančių grėsmę Deimantei Kedytei ir jos mamai bei kitiems visuomenės nariams? Tai kodėl per tiek metų tie grėsmę keliantys asmenys yra nesulaikyti ir nepaviešinti, o atvirkščiai – izoliuota Deimantė Kedytė ir jos mama? Neatsakytų klausimų yra labai daug.
Kadangi į visus kylančius klausimus valdžia metų metais absoliučiai nieko neatsako, o visuomenėje sklando nuomonė, kad su valstybės saugoma Deimantės Kedytės sveikata ar net gyvybe ne viskas gali būti tvarkoje, keli Lietuvos piliečiai šiais metais, vasario 4 d. dėl mergaitės kreipėsi į Jungtinių Tautų Priverstinių dingimų komitetą (JTPDK).
Laukti atsakymo ilgai nereikėjo ir kovo 7 d. LR Teisingumo ministerija patvirtino, kad gavo JTPDK kovo 5 d. sprendimą dėl pradingusios Deimantės Kedytės. Apie tai buvo skelbta publikacijoje „Teisingumo ministerija pripažino, kad gavo Jungtinių Tautų sprendimą dėl Deimantės Kedytės“.
Tačiau po dienos, kovo 8 d. Teisingumo ministro patarėja Rita Grumadienė informavo, kad nors JTPDK sprendimas lyg ir gautas, tačiau dabar ministerija aiškinasi, ar... iš viso toks komitetas Jungtinėse Tautose yra.
Todėl, kol dar nežinoma, ar toks komitetas Jungtinėse Tautose egzistuoja, ministerijoje niekas nieko komentuoti negalėjo. Apie tai buvo skelbta publikacijoje „TRAGIKOMIŠKA: Teisingumo ministro patarėja nežino, ar iš viso egzistuoja JT Priverstinių dingimų komitetas“.
Žinia, kad Teisingumo ministro patarėjai nežino apie tokio komiteto Jungtinėse Tautose buvimą, gerokai nustebino.
Nes būtent tas pats komitetas kiek anksčiau Lietuvą įpareigojo atlikti tam tikrus veiksmus dėl taip vadinamo slaptojo prezidento Valdo Adamkaus kalėjimo – t. y. Lietuvos prokuratūra buvo įpareigota iki 2018 m. rugsėjo 15 d. pateikti kaltinimus minėto kalėjimo steigėjams. To Lietuva iki šios dienos taip pat nepadarė.
Todėl kovo 9 d. „Aktualus skambutis“ – daugiau šviečiamojo pobūdžio laida, tinkama vartoti ne tik ekspertai.eu skaitytojams ir žiūrovams, bet daugiau Teisingumo ministerijos darbuotojams. Savo komentaru pasidalino advokatas, profesorius Stanislovas Tomas.
Keli susiję:
Ledai ima judėti: Jungtinės Tautos reikalauja iki kovo 20 d. pateikti visą informaciją apie Deimantę Kedytę