Sausio 25 dieną, Šv. Jono gatvės galerijoje Vilniuje bus atidarytos trys naujos parodos.
17 val. atidaroma Sigitos Dackevičiūtės personalinė paroda. Menininkė, 1983 metais baigusi skulptūros studijas Dailės institute, dirba ir gyvena Kaune. Vilniečiams ši autorė nėra gerai žinoma, nes jos darbai dažniau pristatyti užsienio valstybėse - Japonijoje, Rumunijoje, Kinijoje, Vokietijoje. Pirmoji personalinė paroda Vilniuje leis plačiau pažinti šios menininkės kūrybą. Visi eksponuojami darbai sukurti 2011-2012 metais specialiai šiai parodai.
"Dažniausiai mano skulptūra prasideda nuo formalių užduočių, noro rasti sprendimą tam tikriems formų deriniams. Žaidimas forma man yra svarbiausia meninė kalba. Kai kurios idėjos pasivijo iš praeities, tačiau dabar įgavo naujus pavidalus. Pasirinkta medžiaga – bronza – bene mažiausiai diktuoja kompozicinius ir plastinius spendimus, todėl neleidžia „pasislėpti“ už medžiagos ir suteikia skulptoriui laisvę susigalvoti formas ir jų derinius, taip pat apnuogindama jo gebėjimą susitvarkyti su meninėmis užduotimis. Kita vertus, mažoji plastika neleidžia pasinaudoti mastelio ar didelės erdvės poveikiu, palikdama šias priemones vaizduotei. Vidus ir išorė, jų tarpusavio sąveika ir įtampa yra turbūt pagrindinė šios parodos skulptūrų tema, o racionalus konstravimas – pagrindinė išraiškos priemonė. Už visą techninį atlikimą nuoširdžiai dėkoju Žilvino liejyklai Kaune", - apie savo kūrybą pasakoja autorė.
Tuo pačiu metu, 17 val., Šv. Jono gatvės galerijos rūsiuose atidaroma skulptoriaus Algio Kasparavičiaus paroda “Įkandin Savęs”. 2005 metais Vilniaus dailės akademijoje magistro laipsnį apsigynęs menininkas savo parodinę veiklą pradėjo dar 2000-aisiais, dalyvauja parodose tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Šis autorius neapsiriboja tradicinėmis skulptūros plastikos išraiškomis - jo darbo medžiaga dažnai tampa asociatyvinis, literatūriškas mąstymas, įformintas tokiomis skulptūrai nebūdingomis priemonėmis, kaip audinys ar siūlai. Pastaraisiais metais savo darbais A. Kasparavičius tyrinėja emocinę savivoką, žmogaus santykį tiek su savimi, tiek su jį supančia aplinka.
Parodoje “Įkandin Savęs” juslėmis suvokiamas pasaulis priešpriešinamas idėjų pasauliui, o galerijos rūsiai tampa tarsi Platono "Olos alegorija". Čia tarsi sumaišomos liaudiškoji - posakių, patarlių - ir vadinamoji aukštoji/filosofijos kultūros. Šiuolaikiniai žmonės kaip niekad panašūs į anuos Platono oloje. Žmogaus būsenos, jausmai, o šiuo atveju – ne/išsipildę lūkesčiai įkūnijami per atvaizdus. Atvaizdus, kuriems būdingas nenuoseklumas, A. Kasparavičius papildo tekstine išraiška, kiek drastiškais šnekamojoje kalboje vartojamais liaudies posakiais, kurių kilmė jau sunkiai beatsekama. Menininko pasirinka išraiškos priemonė - siuvinėjimas ant drobės - simbolizuoja ilgą savigraužos procesą, vengimą spręsti problemas ir bandymą permesti jas kitiems, o sudužusių veidrodžių atspindžiai pabrėžia parodos dualizmą - sprendimų paieškos niekada neturi baigtis.
18 val. atidaroma Eriko Daugulio (1951-2012) kūrybai atminti skirta skulptūros ir medalių paroda „Mažoji plastika“. Praėjo jau metai nuo tada, kai netekome šio garsaus skulptoriaus, pedagogo, Lietuvos dailininkų sąjungos nario, Vilniaus miesto globėjo šv. Kristoforo apdovanojimų statulėlės autoriaus.
Menininkas gimė 1951 metų vasario 10 dieną Šiauliuose. 1970-aisiais baigė M. K. Čiurlionio meno mokyklą, skulptūros specialybę, 1976-aisiais - studijas Vilniaus valstybinio instituto Skulptūros katedroje. Jau studijų metais pasižymėjo kaip gabus studentas. Jo diplominis darbas - bronzinė skulptūra „Žinia“ - papuošė Kauno miestą ir tapo Laisvės alėjos simboliu. Nuo 1973 metų menininkas savo kūrinius eksponavo visose respublikinėse, užsienio, Baltijos šalių medalių federacijos parodose, kongresuose. E. Daugulio darbai reprodukuoti įvairiuose leidiniuose, FIDEM kataloguose. 2000 metais jis tapo Lietuvos dailininkų sajungos nariu.
Savo kūryboje sėkmingai derino realistinę tradiciją, stilizaciją ir abstrakciją. Grakščios, subtilios plastikos meninko skulptūros ir jų kompozicijos alsuoja pakylėtu, dvasingu gyvybingumu. Yra sukūręs nemažai serijinių skulptūrų, dovanojamų kaip prizai ar pagarbos ženklai (populiariausia - Šv. Kristoforas). Dailininko kūrinius yra įsigiję privatūs asmenys, Lietuvos muziejus, LR Vyriausybė, LR Prezidentūra, jie dovanoti užsienio šalių vyriausybėms ir diplomatams. Paskutinysis E. Daugulio kūrinys - skulptūra „Skrendantis angelas“ - papuošė Jurbarko miestą.
Visas tris parodas bus galima apžiūrėti Šv. Jono gatvės galerijoje sausio 25 – vasario 16 dienomis. Galerijos darbo laikas: II–V nuo 12 iki 19 val.; VI nuo 12 iki 16 val.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]