2024 m. gegužės 21 d.

 

Tūkstančiai dalyvių savaitgaly patrauks į blaivų Naisių festivalį Šiaulių rajone

Paskelbta: 2014-07-12 12:22 Autorius: Juozas Dapšauskas

Šį savaitgaly Naisiuose (Šiaulių raj.) tęsiasi penktasis „Naisių vasaros“ festivalis. Jis prasidėjo praėjusį savaitgaly Baltų diena, kuriame į festivalį atvykusiems žmonėms buvo siūloma praeiti baltų amatų kelią – atlikti šešių amatininkų užduotis ir už tai gauti prizą. Daugiausia dėmesio susilaukė į festivalį kartu su žirgais atvykę riteriai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Lenkijos bei Švedijos.

Festivalis šeimoms „Naisių vasara“ švenčia šiokį tokį jubiliejų. Jis organizuojamas jau penktus metus iš eilės. Tradiciškai čia gausu pramogų ir atrakcijų. Tradiciška yra ir tai, kad šiame festivalyje neprekiaujama alkoholiu.

Negali niekas alkoholio nusipirkti ir miestelyje veikiančiose parduotuvėse. Jos solidarizuojasi su festivaliu ir alkoholio nepardavinėja. Festivalio mecenatas blaivybės puoselėtojas, politikas, verslininkas bei Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis pastebi, kad alkoholio šiame renginyje žmonės paprasčiausiai nereikia, nes ir taip žmonėms gera ir linksma.

Šeštadienis bus skirtas šeimoms ir ypač mamoms. Tam sdedikuotoje programoje „Pasakyk savo mamai“ – koncertai ir vaidinimai.. Scenoje pasirodys Andrius Mamontovas, Veronika Povilionienė, Vaida Genytė ir kiti atlikėjai. Laisvalaikio ir kūrybos stovykloje bus galima mokytis pasigaminti papuošalų, o su Beata Nicholsosn lauko kavinės erdvėje – maisto gamybos. Naisiuose vyks mugė, žemaitukų žirgų varžybos, netrūks parodų, staigmenų. Šeštadienio programą jau po vidurnakčio vainikuos „Perkūno sakmė“.

Festivalio sumanytojas ir R. Karbauskis pastebi, kad žmonės nori ir moka linksmintis be svaigalų. Praėjusiais metais „Naisių festivalis“ sulaukė apie 20 tūks. žmonių. Manoma, kad ne mažiau svečių bus ir šių metų festivalyje.

Festivalio „Naisių vasara 2014” lankytojų ir dalyvių patogumui, kaip ir kasmet, veiks palapinių miestelis. Jame bus įrengti tualetai ir praustuvai. Lankytojai savo atsivežtas palapines galės statyti nurodytoje Palapinių miestelio vietoje.

Liepos 13 d. 13 val. kviečia į bėgimą Naisiai-Kryžių kalnas–Naisiai. Tai naujovė šiame festivalyje. Visų dalyvių lauks atminimo medaliai, o nugalėtojų – ypatingi prizai.

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras