Gilėjant krizei Sirijoje, Turkija kreipėsi į NATO vadovybę su prašymu šalies pietuose dislokuoti žemė-oras tipo raketas „Patriot“, skirtas priešlėktuvinei ir priešraketinei gynybai, siekdama apsaugoti savo 900 kilometrų sienos su Sirija.
Turkijos prašymas grindžiamas tuo, kad nesiliaujantis bombardavimas greta Turkijos sienos kelia grėsmę šalies saugumui. Praėjusią savaitę Sirijos prezidentui Bašarui al Asadui lojalios pajėgos surengė antskrydį prieš sukilėlių kontroliuojamą Ras al Aino miestą, esantį Turkijos pasienyje. Tai šprovokavo bene didžiausią karo pabėgėlių bangą nuo pat konflikto pradžios. Be to, Turkijai kelia nerimą Sirijos cheminiai ginklai ir jos parama kurdų sukilėliams. Nors Turkija ir stengiasi išlaikyti veiksmų neutralitetą Sirijos pilietinio karo atžvilgiu, ji yra viena labiausiai Sirijos opoziciją palaikančių šalių. Vis dėlto kol kas Turkija apsiribojo tik atsakydama ugnimi į Sirijos sviedinius, patenkančius į jos teritorijoją.
Iš esmės raketų dislokavimas būtų svarus žingsnis įvedant neskraidymo zoną Turkijos pasienyje. Įvesti tokią zoną prašo sirų sukilėliai, kuriems vis sunkiau atsilaikyti prieš intensyvias Sirijos pajėgų atakas iš oro, o konflikto židinių vieta kelia stambesnio, regioninio, konflikto grėsmę, jei kovos persiristų per Sirijos-Turkijos sieną.
NATO pareiškė, kad Turkijos prašymas bus svarstomas neatidėliojant. Tikimasi, kad sprendimas dėl „Patriot“ raketų dislokavimo Turkijoje bus priimtas per savaitę. Toks NATO atsakymas papiktino Siriją, o taip pat ir ją remiančius Rusiją ir Iraną, kurie prieštarauja neskraidymo zonos įvedimui. Sirijos pusė pavadino Turkijos prašymą „provokacija“, o Iranas pareiškė, kad raketų dislokavimas Turkijoje tik paaštrins esamą padėtį.
