Turkijos vyriausybė šalies parlamentui pateikė projektą įstatymo, kuris Nacionalinei žvalgybos organizacijai (Milli İstihbarat Teşkilatı, MİT) suteiks daugiau įgaliojimų, pranešė „Reuters“.
Tai padaryta po to, kai 2014 m. kovą į viešumą pateko Turkijos šnipų vado Hakano Fidano ir kitų žvalgybininkų pokalbio su užsienio reikalų ministru Ahmetu Davutoğlu įrašas, kuriame jie aptarinėja galimą Turkijos įsiveržimą į Siriją.
Po šio incidento Turkija nusprendė uždrausti „YouTube“ ir tviterį.
Balandžio 10-ąją Turkijos vicepremjeras Beşiras Atalay pareiškė, kad naujasis įstatymas MİT „suteiks daugiau galimybių ir užsienio, ir nacionalinio saugumo srityje, kovoje su terorizmu, kibernetiniais nusikaltimais, kontržvalgybai“.
Jei Turkijos parlamentas įstatymą patvirtins, jis Turkijos šnipams leis vykdyti daugiau operacijų užsienyje, geriau saugoti savo agentus ir daugiau šnipinėti.
Opozicinės Liaudies respublikonų partijos (CHP) vadovo pavaduotojas, kurdų teisių gynėjas Sezginas Tanrıkulu sukritikavo įstatymo projektą, teigdamas, kad jis „pavers Turkiją policine, šnipų kontroliuojama valstybe“.
2014 m. sausį Turkijos žiniasklaidoje rašyta apie slaptą MİT operaciją, kurios metu šnipai padėjo į Siriją sunkvežimiais gabenti ginklus joje kovojantiems „sukilėliams“.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]