Rugpjūčio 5-ąją Turkijos valdžios – premjero Redžepo Tajipo Erdogano ir jo klikos – iniciatyva vienas pagrindinių šalies disidentų Dohu Perinčekas (gim. 1942 m.) buvo nuteistas 117 metų kalėjimo. Tai vienas iš daugelio žmogaus teisių pažeidimų Turkijoje, apie juos artimu metu plačiau pakalbėsime rubrikoje „Mindaugo Peleckio nuomonė“.
A. Duginas: „Jie atgailaus“
Pasak Eurazijos idėjos vieno pagrindinių kūrėjų prof. Aleksandro Dugino, „tai atlantistų puolimas prieš eurazianistus. Nusikaltimas, už kurį buvo nuteistas D. Perinčekas, – tai reikalavimas Turkijai išstoti iš NATO. Šimtai kitų Turkijos patriotų taip pat buvo nuteisti iki gyvos galvos“ (citata – iš asmeninės A. Dugino „Facebook“ paskyros).
Judėjimas „Naujasis pasipriešinimas“ („New Resistence“) pareikalavo Turkijos premjero išlaisvinti D. Perinčeką ir kitus politinius kalinius.
„Jokie žodžiai negali apsakyti mūsų pykčio. Kol Turkijos vyriausybė leidžia sau palaikyti tai, kas blogiausia žmonijoje – nuo NATO iki sionistų ir vahabitų teroristų, puolančių Siriją, pati ji ima karo belaisvius ir paverčia juos politiniais kaliniais. Vieną dieną pasaulinė revoliucija sudėlios viską į vietas. Tą dieną šis nusikaltimas prieš Turkijos eurazianistus nebus pamirštas.“
Kuo Turkijos valdžiai pavojingas D. Perinčekas?
Kaip minėjau, plačiau šią temą nagrinėsime artimiausiu metu, tuo tarpu trumpai pristatysime D. Perinčeko asmenybę. Gimęs Turkijos mieste Gaziantepe, nuo 1992 m. jis vadovavo Socialistinei darbo partijai. D. Perinčekas teisės mokslų daktaru tapo Vokietijoje.
Vis dėlto šis nuosprendis susijęs ne tik su politika, o su milžiniška vadinamąja „Ergenekon“ byla.
Iki šios bylos D. Perinčekas gyveno Stambule su savo žmona, dviem dukterimis ir dviem sūnumis. Dar 1968-aisiais jis tapo nuo 1921-ųjų leisto kairiosios pakraipos laikraščio „Aydınlık“ („Nušvitimas“) atkūrėju, 1971 m. – vienu iš Turkijos darbininkų ir valstiečių revoliucionierių partijos įkūrėjų.
Iš aktyvios politikos D. Perinčekas pasitraukė po 1980 m. karinio perversmo. 1990 m. jis suimtas pagal Cenzūros ir egzilės įstatymą. 2007 m. politikas nuteistas dėl armėnų genocido neigimo (apie šią sudėtingą temą – kitąsyk; jo ypač nekentė teroristinė armėnų organizacija ASALA, veikusi 1975-1991 m. ir galimai susijusi su JAV specialiosiomis tarnybomis), o 2008 m. tapo „Ergenekon“ bylos dalimi, jam kaltinimus pateikė Turkijos saugumas.
D. Perinčekas visada palaikė kurdus ir vien tuo nusipelnė Turkijos valdžios pykčio.
„Ergenekon“ – sekuliaristinė, paslaptinga organizacija, apkaltinta norinti nuversti islamistinę valdžią Turkijoje.
Sūnų išlaisvino
Kartu su tėvu buvo suimtas ir jo sūnus Mehmetas Perinčekas, tačiau rugpjūčio 10-ąją paleistas po dvejų metų įkalinimo.
M. Perinčekas – istorikas, rašytojas, prieštaringai vertinamos knygos apie armėnų prieš turkus vykdytą genocidą autorius.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]