Liepos 15 d. Graikijos parlamentas balsuos dėl reformų ir priemonių, kurios yra būtinos tam, kad būtų sudaryta nauja sutartis su tarptautiniais kreditoriais.
Graikijos premjeras Aleksis Cipras išvakarėse interviu Graikijos valstybinei televizijai „ERT-1“ pareiškė, kad netiki pasiektų Briuselyje susitarimų sėkme, tačiau yra priverstas nusileisti kreditorių primestiems reikalavimams, kad išgelbėtų šalį nuo bankroto.
„Aš pareiškiu, kad prisiimu atsakomybę už klaidas ir praleistus mokėjimus. Aš esu atsakingas, nes aš pasirašiau sutartį, kuria netikiu. Tačiau aš privalau užtikrinti jos vykdymą ir nebandysiu išvengti šių pareigų“, – teigė A. Cipras.
Valdančiosios „Syriza“ partijos 40 parlamento narių pareiškė, kad balsuos prieš šią sutartį arba susilaikys. Nepaisant šių veiksmų, dokumentas greičiausiai bus patvirtintas – jį palaikys ne tik vyriausybė, bet ir opozicinės partijos.
Pasak A. Cipro, viršūnių susitikimo metu derybų partneriai buvo kerštingai nusiteikę Atėnų atžvilgiu. Tokią oponentų reakciją iššaukė graikų valdžios sprendimas surengti referendumą dėl kreditorių reikalavimų.
Liepos 14 d. TVF paviešino ataskaitą, kurioje teigiama, kad Graikija nesugebės aptarnauti savo skolos, todėl Europos kreditoriai turi žymiai sumažinti (nurašyti) Graikijos skolinius įsipareigojimus, kad padėtų šaliai išsikapstyti iš krizės ir kad šalies ekonomika pradėtų augti. TVF vertinimu, per artimiausius du metus Graikijos skola BVP atžvilgiu padidės nuo 177% iki 200%.
Savo ruožtu Europos Komisija liepos 15 d. taip pat paviešino poziciją dėl Graikijos skolų. Ataskaitoje teigiama, kad įmanoma skolų restruktūrizacija, o ne skolų nurašymas, ir tik tuo atveju, jei graikai įgyvendins kreditorių reikalaujamas reformas.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]