„Niekas nežino, kaip pasibaigs Atėnų ir Europos lyderių, kontroliuojančių graikų išlaidas, konfliktas. O Kijevui, kitai Europos sostinei, kurią taip pat spaudžia skolos, aišku tik viena: ukrainiečių valdžia nenori Graikijos finalo – ilgamečių ginčų su kreditoriais“, – teigia „The New York Times“ žurnalistas.
„Tokių įvykių fone, palaikomi Tarptautinio valiutos fondo (TVF), ukrainiečiai stengiasi priversti užsienio investuotojus – net tokius gigantus kaip investicinis fondas „Franklin Temptation“ – peržiūrėti pirminę finansinės pagalbos sutartį, kad būtų padarytos didžiulės nuolaidos“, – tvirtina straipsnio autorius.
Birželio 2 d. Vašingtone prasidėjo derybos, kuriose investicijų fondai, vadovaujami „Franklin Temptation“, nesutiko nurašyti dalies Ukrainos skolų, bet siūlė prailginti paskolos terminą iki 2019 m. „Kreditorių atlikta analizė rodo, kad Ukrainos ekonomika sustiprės gana greitai, ir bus įmanoma atlikti mokėjimus iš valiutinių ir aukso atsargų“, – teigia leidinys.
„Ukrainos vyriausybė reikalauja nedelsiant sumažinti pagrindinės skolos dydį 40%. Jei obligacijų turėtojai su tuo nesutiks, tada, pasak oficialių Ukrainos asmenų, ankstesnė valstybei suteikta pagalba neduos norimo rezultato ir Ukraina vėl ir vėl turėtų sėstis prie derybų stalo su tarptautiniais kreditoriais, taip pakartodama Graikijos kelią“, – mano žurnalistas.
„Jei iš Graikijos galima ko pasimokyti, tai būtinybės elgtis labai agresyviai nuo pat pradžios, kai imama kalbėti apie norimą skolos sumažinimo dydį“, – pažymi Citigroup ekonomistas Ivanas Čakarovas.
„Kijevo pareigūnai leidžia aiškiai suprasti, jog kreditoriai gali kaltinti tik save dėl to, kad ignoravo akivaizdžius korupcijos požymius buvusioje prezidento Viktoro Janukovyčius vyriausybėje“, – teigiama straipsnyje.
„TVF nors ir nesutinka, kad ankstesnės vyriausybės nusikaltimai suteikia priežastį išvengti prievolės mokėti Ukrainos skolas, tačiau mano, kad kreditoriai turi susitaikyti su rimtais nuostoliais. Fondas šią argumentaciją grindžia būtinybe suvaldyti nekontroliuojamai augantį skolos ir BVP santykį Ukrainoje“, – mano žurnalistas.
TVF derybose, pademonstravęs palaikymą Ukrainos vyriausybei, taip pat pareiškė, kad susitarė su Kijevu vyriausybe dėl veiksmų, kurių reikia imtis, jog būtų padengta 1,7 mlrd. dolerių vertės šalies skolos dalis.
Šaltinis: nytimes.com
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]