Ukraina uždraudė į šalį įvežti 38 literatūros kūrinius, kurie buvo išleisti Rusijoje. Rugpjūčio 11 d. Rusijos leidinys „Kommersant“ pranešė, kad nepageidaujamos literatūros sąrašą sudarė Ukrainos Saugumo tarnyba. Visas literatūros sąrašas paskelbtas Ukrainos Valstybinės fiskalinės tarnybos (UVFT) puslapyje. Sąraše – mokslinės fantastikos, politinės publicistikos knygos, istoriniai darbai bei žurnalistų straipsniai.
Uždrausta literatūra paskelbtas Fiodoro Berezino fantastinis romanas „Ukrainiečių frontas. Raudonos žvaigždės virš Maidano“, prokremlinė Aleksandro Dugino publicistika „Ukraina. Mano karas. Geopolitinis dienoraštis“, žurnalo „Rusų reporteris“ žurnalistės Marinos Achmetovos straipsnių rinkinys „Ukrainietiškos pamokos. Nuo Maidano iki Rytų“. Į sąrašą įtraukta ir Rusijos žmogaus teisių gynimo organizacijos „Nusikaltimų prieš asmenybę informacinė grupė“ ataskaita apie žmogaus teisių pažeidimus Ukrainos teritorijoje.
UVFT interneto puslapyje aiškinama, kad juodojo sąrašo paskirtis – „užkardyti Ukrainos gyventojams taikomus informacinio karo ir dezinformacijos metodus, neleisti plisti neapykantos, fašizmo, ksenofobijos, separatizmo ideologijai, nutraukti mėginimus kėsintis į Ukrainos teritorinį vientisumą ir šalies Konstitucijoje apibrėžtą valstybinę santvarką“.
Oficialiuose Ukrainos valdžios šaltiniuose nėra informacijos, kokių sankcijų bus imtasi prieš asmenis, kurie bandys įvežti į šalį draudžiamą literatūrą. „Jei kalbame apie muitinės taisyklių pažeidimą, tai tokiu atveju numatyta administracinė bauda. Prievartos, karo propaganda – tai jau baudžiamosios atsakomybės taikymas asmeniui, įvežusiam tokią literatūrą“, – teigė interviu „Kommersant“ Ukrainos žiniasklaidos juristų asociacijos prezidentė Tatijana Katiužinskaja.
Tarptautinė žmogaus teisių gynimo organizacija „Reporteriai be sienų“ aštriai kritikavo šį Ukrainos valdžios sprendimą. Ji mano, kad šiais veiksmais Kijevo valdžia kėsinasi į žodžio laisvę. „Bet kokių žiniasklaidos priemonių, filmų ar knygų uždraudimas, vertinant pagal žodžio laisvės principus, yra neleistinas“, – pabrėžė šios organizacijos Rytų Europos ir Viduriniosios Azijos skyriaus vadovas Johanas Biras (Johann Bihr). – Todėl mes manome, kad šis Ukrainos valdžios žingsnis yra neteisingas.“
J. Biras pažymėjo, kad žodžio laisvė gali būti apribojama, pavyzdžiui, kai skleidžiama terorizmo propaganda, tačiau ribojimai gali būti įvesti tik po teismo sprendimo, vadovaujantis tarptautiniais teisės principais, – mažų mažiausiai po trijų patikrinimo etapų. „Šiuo atveju akivaizdu, kad tai nebuvo atlikta“,– konstatavo organizacijos atstovas.
Šaltinis: dw.com
Naujausi
Naujausi komentarai
Darijus
IP 2a02:678:54f:8200:383c:bbea:265d:7bd4 | 11:56:22
Nr.6-am: situacija pasikeitė, o tu dainuoji pasenusias dainas....
Imperijos nebėra,Vladimirai
IP 84.124.238.181 | 11:23:59
Buvęs JK ministras pirmininkas Borisas Johnsonas apibūdino Kremliaus diktatoriaus bandymus atgauti buvusių sovietų teritorijų kontrolę.
Duodamas interviu Estijos žurnalistui britų politikas kalbėjo kalbėjo apie rusijos diktatorių, norintį atgaivinti žlugusią imperiją. Johnsonas taip pat pažymėj...
arthur
IP 88.222.107.223 | 10:23:16
Kur nėra konstitucinių teismų, tai ten, kad į valdžią pastatyti ką reikia atplaukia lėktuvnešiai ir prieš tai valdžiusius subombina. Antras variantas maidainai ir visokios "revoliucijos". "Demokratijų" gamybos vakarietiškos technologijos irgi nestovi vietoje,"tobulėja"...