Mitinguotojai Ukrainos sostinėje dalyviai užėmė vieną iš Teisingumo ministerijos pastatų, esantį prie Nepriklausomybės aikštės, kad galėtų pasišildyti ir pernakvoti.
„Pareigūnų prašymą leisti įeiti į patalpas ir apžiūrėti incidento vietą jaunuoliai su kaukėmis ir šalmais, ginkluoti medinėmis lazdomis ir metaliniais strypais (apie 50 žmonių), griežtai atmetė. Jie pareiškė, jog valstybinė įstaiga užimta, kad aktyvistai galėtų pasišildyti ir pernakvoti“, - sakoma pirmadienį išplatintame Ukrainos Vidaus reikalų ministerijos pareiškime.
Žinybos duomenimis, protestuotojai taip pat „užbarikadavo iš vidaus tarnybinį išėjimą į kiemą“.
Pilietinis judėjimas „Bendras reikalas“ anksčiau savo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ išplatino pareiškimą, kuriame teigiama, kad būtent jo šalininkai užėmė Teisingumo ministeriją Architekto Gorodeckio gatvėje Kijevo centre.
Ukrainos žiniasklaidos duomenimis, ši grupuotė gruodžio 24 d. užėmė Agrarinės politikos ir maisto ministerijos, taip pat Enegetikos ir anglių pramonės ministerijos pastatus.
Papildyta 10:38 val.
V. Klyčko nepavyko įtikinti protestuotojų palikti jų užimtą Ukrainos Teisingumo ministerijos pastatą
Opozicinės partijos „UDAR“ lyderiui Vitalijui Klyčko nepavyko įtikinti protestuotojų palikti jų užimtą Ukrainos Teisingumo ministerijos pastatą. Tai pirmadienį pranešė partijos štabo atstovai.
„Radikaliai nusiteikę judėjimo „Bendras reikalas“ nariai kol kas nepaklausė primygtinių V. Klyčko prašymų ir argumentų išeiti iš išvakarėse užimto ministerijos pastato Gorodeckio gatvėje“, - sakė štabo atstovai.
Gautomis žiniomis, opozicijos atstovai nuo ryto mėgina įtikinti judėjimo vadovus atlaisvinti ministerijos patalpas.
„Bendrojo reikalo“ vadovas Aleksandras Daniliukas naktį į pirmadienį pareiškė, jog judėjimo aktyvistai ketina išsiaiškinti, ar Teisingumo ministerijoje yra dokumentų, rodančių, kad valdžia ruošiasi įvesti nepaprastąją padėtį.
„Mes savarankiška jėga, mes patys numatome savo žingsnius ir tai, ką daryti. Mes dėl jokių paliaubų nesitarėme“, - pareiškė A. Daniliukas, atsakydamas į pasiūlymą palikti ministerijos pastatą.
Aktyvistai teigia, jog valstybinė įstaiga užimta, kad protesto akcijos Kijeve dalyviai galėtų pasišildyti ir pernakvoti.
Ukrainos teisingumo ministrė Jelena Lukaš įspėjo, jog jeigu žinybos pastatas nebus tučtuojau atlaisvintas, tai ji prašys Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybą „nedelsiant įvesti nepaprastąją padėtį“.
Papildyta 15:56
Po pakartotinių raginimų radikalūs protestuotojai penktadienį pasitraukė iš Teisingumo ministerijos pastato Kijeve. Televizijos vaizduose buvo matyti, kaip „Spilna“ judėjimo aktyvistai palieka pastatą Ukrainos sostinės centre.
Tačiau ministerija bus toliau blokuojama iš išorės, pareiškė judėjimo vadovas Aleksandras Daniliukas. Demonstrantai ministeriją šturmavo sekmadienio vakarą.
Vienas opozicijos lyderių Vitalijus Klyčko paragino vyriausybės priešininkus nesiimti provokacijų. Teisingumo ministrė Jelena Lukaš netgi pagrasino paskelbti nepaprastąją padėtį, jei pastatas nebus atlaisvintas.
Eltos inf.