Lapkričio 23 d. Karinių jūrų pajėgų kariai Lietuvos kariuomenės dieną minės itin iškilmingai – rikiuotės Karo laivų flotilėje metu bus įteikti Europos Sąjungos medaliai šiais metais tarptautinėje operacijoje Viduržemio jūroje „Sophia“ dalyvavusiems dviejų Laivo apžiūros grupių kariams. 24 medalius įteiks ir karius pasveikins Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius ir Karinių jūrų pajėgų vadas jūrų kpt. Arūnas Mockus.
Šiemet kelių mėnesių rotacijoms ES karinėje operacijoje Viduržemio jūroje „Sophia“ buvo dislokuotos dvi Laivų apžiūros grupės. Pirmoji Laivo apžiūros grupė operacijoje „Sophia“ dalyvavo nuo 2017 m. kovo pradžios iki birželio vidurio, antroji karių grupė pakeitė pirmąją ir operacijos rajone buvo dislokuoti iki rugpjūčio pabaigos. Operacijos metu abi grupės buvo dislokuotos Vokietijos karo laive „Rhein“, glaudžiai bendradarbiavo su vokiečių kariais siekiant užkirsti kelią nelegaliam žmonių gabenimui, taip pat sunaikinti nelegalaus žmonių gabenimo verslo modelį.
Lietuvos kariai, dalyvavę ES operacijoje, vertinami itin palankiai dėl pasiektų rezultatų - pirmoji Laivų apžiūros grupė gegužę apieškojusi su Libijos vėliava tarptautiniuose vandenyse plaukusį motorinį laivą „El Mukthar“, pirmą kartą ES operacijos vykdymo metu konfiskavo kontrabandinių ginklų krovinį. Antrosios Laivų apžiūros grupės kariai, per kelių mėnesių trukmės rotaciją prisidėjo sunaikinant neteisėtam migrantų gabenimui skirtas valtis, taip pat gelbstint migrantus, suteikiant jiems medicininę, psichologinę ir kitą pagalbą.
Abi Laivo apžiūros grupės buvo suformuotos iš Karinių jūrų pajėgų, Karo policijos ir Specialiųjų operacijų pajėgų karių pagrindu.
Lietuva prie ES operacijos „Sophia“ dalyvauja nuo 2015 metų. Šiuo metu du Lietuvos karininkai tarnybą vykdo Ispanijos karinio laivyno laive „Cantabria“ dislokuotoje Pajėgų vadavietėje, dar vienas karininkas tarnauja operacijos „Sophia” vadavietėje Romoje (Italija). Reaguojant į saugumo iššūkius regione ir siekiant prisidėti užtikrinant tarptautinį saugumą bei stabilumą, Lietuva ketina skirti karius dalyvauti ES operacijoje „Sophia“ ir 2018-2019 metais.
Apie ES operaciją „Sophia“
Europos Sąjungos Taryba 2015 m. gegužę nusprendė pradėti ES karinę operaciją „Sophia“ (angl. EUNAVFOR MED operation „Sophia"), kuria siekiama suardyti neteisėto žmonių gabenimo ir prekybos žmonėmis Viduržemio jūros regiono pietų centrinėje dalyje verslo modelį. Operacijoje dalyvaujančios pajėgos ne tik vykdo pagrindinę operacijos užduotį, tačiau taip pat rengia Libijos pakrančių apsaugos ir karinio jūrų laivyno pajėgas, prisideda įgyvendinant Jungtinių Tautų ginklų embargą atviroje jūroje prie Libijos krantų, stebi ir renka informaciją siekiant įgyvendinti JT rezoliucijas dėl nelegalaus naftos eksporto iš Libijos užkardymo, keičiasi informacija dėl nelegalaus žmonių gabenimo su valstybių vidaus teisėsaugos institucijomis, FRONTEX ir EUROPOL.
Šioje operacijoje dalyvauja 27 ES šalys, kurios skiria karinius laivus, orlaivius ir kitus karinius pajėgumus operacijos užduotims atlikti.
Šaltinis: kam.lt
Naujausi
Naujausi komentarai
U-2
IP 2405:8100:8000:5ca1::53c:333d | 00:01:48
Visko maciau o ir vaizduote mano gera. Vienok, Šakalienė "sėdėdinti ant fronto linijos" ir dar daranti ten "viską, kas įmanoma ir kas neįmanoma." pranoksta bet kokia vaizduote ir daugely man žinomu ir nežinomu iškrypimu. Zmones, bukite žmones, iškvieskite šitai pavojingai pamiš...
Sveikinimai Trump
IP 62.80.243.32 | 22:57:28
Laimi tie, kurie gyvena su meile savo šaliai, o ne su neapykanta kitiems....
Gluodenas
IP 178.250.38.118 | 22:53:54
Sunku bus persiorientuoti. Pradžiai tvirtinsim, jog Trumpas beveik neblogesnis už Baideną. Paskui jau juo žavėsimės, nes kur gi pasidėsi... ...