Pastaruoju metu Europa turi vis daugiau problemų su atomine energetika, apie kurias garsiai nekalbama, tačiau per pastarąsias 10 dienų uždaromas jau antras reaktorius. 2015 m. gruodžio 23 d. dėl gedimo uždarytas Prancūzijos Flamanvilio atominės elektrinės reaktorius.
Sausio 2 d. 18 val. vienos iš dviejų Belgijos atominių Dulio elektrinių (Kerncentrale van Doel, KCD; veikia nuo 1975 m.), esančios Vakarų Flamandijoje, reaktorius buvo uždarytas, tiksliau, išsijungė automatiškai. Tris dienas jis buvo laikomas įjungtas, kai įvyko gedimas.
Elektrinę prižiūrinti kompanija Electrabel teigia, kad jokių saugumo problemų Dulio atominė elektrinė nesukėlė, poveikio jos darbuotojams, miestelio gyventojams ir aplinkai nesukėlė.
Belgija nusprendė toliau naudotis dviem iš keturių Dulio atominės elektrinės reaktorių, kuriems 40 metų, iki 2025-ųjų.
Tuo tarpu Vokietija, kuri stengiasi atsisakyti atominės energetikos, tvirtina, kad Belgijos atominė energetika byra į šipulius ir bijo, kad tai netaptų antrąja Fukušima. Vokietijos manymu, Dulio atominės elektrinės reaktorius laikyti įjungtus yra pernelyg pavojinga, todėl Vokietijos aplinkos ministrė Barbara Hendriks (Barbara Hendricks) pareikalavo Briuselio atsisakyti visos branduolinės energetikos programos Europoje. Belgijoje neveikia jau 3 iš 7 šalies branduolinių reaktorių. 2015 m. lapkričio 1 d. Dulio atominėje elektrinėje įvykęs sprogimas ir gaisras sukėlė daug minčių apie Europos ateitį.
Šaltinis: phys.org
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]