Lietuvai labai reikalingas užsienio agentų įstatymas, analogiškas tam, kuris veikia Jungtinėse Valstijose. Ne taip seniai, toks įstatymas (švelnesnė jo forma negu JAV), pradėjo veikti ir Rusijoje..
Nepritariantys tokio įstatymo atsiradimui Lietuvoje, neteigia, kad toks įstatymas yra blogas. Tačiau jų teigimu, užsienio agentų įstatymas gali veikti tik suvereniose valstybėse, o ne ten, kur teritorijas administruoja vasalai.
Tačiau Lietuvos gyventojų pasipriešinimo okupacijai centras (LGPOC) laikosi nuomonės, kad toks įstatymas mūsų šaliai yra būtinas.
Jei toks įstatymas Lietuvoje veiktų, žiniasklaidos priemonės ir nevyriausybinės organizacijos, kurios gauna finansavimą iš užsienio šaltinių, būtų registruojamos kaip „užsienio įtakos agentai“.
Atkreiptinas dėmesys, kad kitų valstybių naudai Lietuvoje dirba ne tik žiniasklaidos priemonės ir nevyriausybinės organizacijos, tačiau ir konkretūs politikai, politikos mokslininkai, svarbių valstybės institucijų vadovai, darbuotojai ir pan.
Todėl, jei toks įstatymas veiktų mūsų šalyje, piliečiai turėtų galimybę geriau orientuotis, kam konkrečiai už tuos pinigus privalo atidirbti minėti finansų gavėjai, skleisdami vienokią ar kitokią propagandą ar priiminėdami vienokius ar kitokius politinius sprendimus.
O kol tokio įstatymo nėra, galime tik viešai spėlioti, kas tokie mūsuose yra užsienio agentai, kokiose įstaigose jie dirba, kam tarnauja, dažniausiai veikdami ne Lietuvos gyventojų labui.
Keli susiję:
Seimas norėtų žinoti, kurie politikai bendradarbiauja su dabar esamų valstybių specialiosiomis tarnybomis
Bandoma sužinoti, kiek šiuo metu Lietuvoje veikia Rusijos slaptųjų tarnybų agentų
Kodėl reikia išslaptinti duomenis apie KGB
Seimo NSGK pirmininkas V. Bakas: nesididžiuoju dėl to, kuo tapo šis portalas
Savo biografijos klastotoją D. Grybauskaitę raginama nepalikti be dėmesio
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]