2024 m. gruodžio 26 d.

 

Užsienio studentai Lietuvoje mokosi kurti mobilias aplikacijas

Paskelbta: 2013-09-12 12:40 Autorius: balsas.lt

Kauno technologijos universitete (KTU) įkurtoje Mobilių aplikacijų laboratorijoje pristatyta pirma tarptautinė mobili aplikacija, kurią sukūrė Turkijos studentai, studijuojantys pagal ERASMUS studijų mainų programą.

Pasak KTU atstovų, keturi Turkijos studentai Süleyman Akgül, Sefa Oduncuoğlu, Abdullah Akın Yardım ir Berivan Koç sukūrė mobiliąją aplikaciją „Sinemaskop“, kuri skirta gero kino mėgėjams ir kino teatrų lankytojams, gyvenantiems didžiuosiuose Turkijos miestuose: Stambule, Ankaroje, Bursoje ir Antalijoje. Kino mėgėjai, turintys išmaniuosius telefonus, naudodami šią aplikaciją gali greitai sužinoti, kokie filmai artimiausiu metu yra rodomi kino teatruose, įsikūrusiuose netoli jų gyvenamosios vietos.

Programėlės idėja kilo išanalizavus Turkijos kino teatrų rinkos dydį ir poreikius, sakoma KTu pranešime. Pastebėta, kad nėra tokios programėlės. Kuriant programėlę pravertė per studijas KTU įgytos žinios ir praktika. Turkijos studentai tikisi, kad programėlė išpopuliarės ir patiks Turkijos kino teatrų lankytojams, tad ją bus galima tobulinti toliau.

Studijuodami KTU ir atlikdami praktiką „App Camp“ įmonėje, Turkijos studentai įgijo vertingų žinių ir patirties: pavyzdžiui, kaip planuoti projekto komandos darbus, kaip įvertinti vartotojų poreikius, kaip analizuoti ir projektuoti informacines sistemas, kaip valdyti projekto rizikas ir kita. Šias žinias jie pritaikė kurdami „Sinemaskop“.

„App Camp“ Kauno padalinio vadovas Ramūnas Keliuotis džiaugiasi Turkijos studentų užsidegimu ir noru kurti vertę teikiančias išmaniųjų telefonų programėles. Sujungus jaunatvišką energiją ir „App Camp“ patirtį bus tiesiamas lietuviškų sprendimų eksporto tiltas į Centrinės Azijos regioną.

KTU Inovacijų centro direktoriaus dr. Almanto Danilevičiaus teigimu, mobiliųjų aplikacijų laboratorijose kartu su lietuviais studentais mielai dirba ne tik Turkijos, bet ir Indijos, Azerbaidžano, Baltarusijos studentai. „Skirtingų tautų bendradarbiavimas labai naudingas, ypač mišrioms komandoms, nes taip atsiranda globalesnės ir išskirtinesnės idėjos, kitas požiūris į mobilių aplikacijų projektus ir skirtingus rinkos vartotojų poreikius. Manau, kad tai ne paskutinis tarptautinis projektas“, – sakė IVC direktorius.

www.balsas.lt

 

Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras