Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokyklos direktorius Arūnas Šikšta sako, kad šalyje investavusios užsienio kompanijos į Lietuvą žiūri kaip į antrinę rinką.
„Pažiūrėkime į Lietuvoje investuojančias tarptautines kompanijas, šiandien dirbančias įvairiuose gamybos ir paslaugų sektoriuose. Kaip jie elgiasi su žmonėmis – specialistais ir vartotojais, kurie jiems kuria vertę. Tos investicijos, kuriomis mes džiaugiamės ir toliau sudarome sąlygas, iš tikrųjų yra labai geras pirmas, antras ekonominis žingsnis. Bet pažiūrėkim į tai, kiek tos gaunamos grąžos paliekama ir reinvestuojama ne į tam tikras technologijas, gamybinius sprendimus, infrastruktūrą, o į vartotoją ir į profesionalus, kurie sujungia tas abi grandis – vartotoją ir investuotoją“, – atkreipė dėmesį A. Šikšna.
Jis pabrėžė nežinantis nė vieno Skandinavijos investuotojo, kuris šalia bazinio skatinimo paketo investuotų automatiškai ar mokėtų tam tikrą procentą nuo metinio atlyginimo į privačius pensijų fondus.
„Taip 100 procentų daroma toje pačioje korporacijoje,veikiančioje Skandinavijos šalyse. Bet kuris specialistas automatiškai gauna 5 procentus, vidurinės grandies specialistai – iki 10-ies, aukščiausio lygio vadovai – iki 30 procentų. Ir tai aiškiai matyti daugelio bankinio sektoriaus, telekomunikacijų bendrovių ataskaitose“, – atskleidė Tarptautinio verslo mokyklos direktorius.
Pasak jo, tai rodo požiūrį į Lietuvą, kaip į antrinę ar tretinę rinką. Lygiai taip pat vertinama ir mūsų darbo jėga.
„ziniuradijas.lt“, „ekspertai.eu“ inf.