Vis daugiau pasaulio lyderių pasisako už būtinybę ateityje vesti derybas su dabartiniu šalies prezidentu Bašaru al Asadu (Bashar al-Assad) dėl Sirijos ateities. Ispanijos užsienio reikalų ministras Chose Manuelis Garsija Margalo (José Manuel García-Margallo) pareiškė, kad tokio pobūdžio konsultacijos reikalingos, jei pasaulis nenori, kad karas, „kuris jau nusinešė 250 tūkst. gyvybių ir toliau tęstųsi“. Už derybas taip pat pasisako Austrija. Apie tai pareiškė šalies prezidentas Hainsas Fišeris (Heinz Fischer), viešėdamas Irane. Teheranas, pagrindinis Damasko sąjungininkas regione, taip pat pasiruošęs deryboms.
„Iranas sės prie bet kokių derybų stalo, jei derybose bus svarstomas stabilumas ir demokratinė Sirijos ateitis. Mes esame pasiruošę kalbėtis su visų jėgų atstovais, šio ir kitų regionų valstybėmis“, – sakė Irano prezidentas Hasanas Ruhani (Hassan Rouhani).
Rugsėjo 8 d. Maskvoje vykusių derybų, kuriose dalyvavo Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas ir Europos Komisijos pirmininko pavaduotoja Kristalina Giorgieva, metu buvo kalbama apie situaciją Sirijoje ir ir pabėgėlių problemas Europoje.
„Teisingumas reikalauja, kad šalys, kurios yra atsakingos už šio konflikto pradžią, prisiimtų didesnę atsakomybę ir aktyviau dalyvautų teikiant humanitarinę pagalbą“, – teigė S. Lavrovas.
Maskva neslepia, kad tiekia Damaskui karinę techniką „kovai su terorizmu“. Gi Vakarai vis labiau domisi, ar Rusija nedalyvauja žemyninėje operacijoje Sirijoje, kaip apie tai praneša kai kurios žiniasklaidos priemones.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]